logo
08/07
07/07
06/07
05/07
2 ...

У Львові відбудеться протест із вимогами до Зеленського

12-06-2019859

У Львові відбудеться протест із вимогами до Зеленського
Фото: Радіо Свобода

У середу, 19 червня, під стінами Львівської ОДА відбудеться масова акція протесту громадських активістів і мешканців Львівщини щодо вимоги ініціювати відкриті та прозорі призначення керівників органів державної виконавчої влади на території Львівської області з обов’язковим залученням громадськості та засобів масової інформації.

Протест відбудеться за ініціативи громадських об’єднань, які входять до складу Громадських рад при Львівській ОДА, ДАБІ області, Службі автомобільних доріг Львівщини, Держгеокадастрі, Львівському обласному управлінні лісового господарства, інформують організатори.

Як відомо, нещодавно голова Львівської обласної держадміністрації Олег Синютка офіційно заявив, що президент України прийняв його відставку.

«Однак у львівському політикумі вже давно обговорюють кандидатури на посаду голови обласної державної адміністрації, які, м’яко кажучи, не зовсім відповідають передвиборним обіцянкам «Слуги народу» про недопустимість у владі ставлеників олігархічних кланів. Відповідно Громадська рада при Львівській облдержадміністрації, у співпраці з іншими Громадськими радами, створеними при територіальних органах виконавчої влади, підготувала звернення до Львівської обласної ради, яке підтримали обласні депутати на пленарному засіданні 28 травня 2019 року (Додаток №2 до Рішення №862 від28 травня 2019 року). В зверненні депутати і громадськість Львівщини закликають Адміністрацію Президента України, Верховну Раду України восьмого скликання, Кабінет Міністрів України неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства України та провадити кадрові призначення з урахуванням Закону України «Про очищення влади», не допускаючи на посади осіб із сумнівною репутацією», – наголошують організатори протесту.

На думку активістів, незважаючи на позицію мешканців Львівщини, президент України Володимир Зеленський розглядає кандидатури на посади «за старими правилами». Зокрема, в ЗМІ та соціальних мережах активно обговорюють те, що Сергій Бадяк, мешканець Городка, на прізвисько Дипломат, який займався поповненням виборчого фонду Володимира Зеленського, уже погодив на посаду голови Львівської обласної державної адміністрації людину Ріната Ахметова Дениса Шмигаля. Також серед кандидатів, які розглядалися, є місцевий бізнесмен Тарас Барщовський, якого підозрювали у несплаті 30 млн грн податків, і колишній голова ЛОДА при Януковичі, який потрапив під закон про люстрацію, Віктор Шемчук.

 

 

«Ми ж вимагаємо від президента дотриматися своєї обіцянки і провести прозорий та відкритий конкурс на посади керівників органів державної виконавчої влади на території Львівської області із залученням громадськості та ЗМІ», – зазначають активісти.

Початок заходу о 10:00, вул. Винниченка, 18. На акції протесту очікується близько півтисячі мешканців Львівщини.

Нагадаємо, на початку цього тижня пропозицію очолити Львівську облдержадміністрацію отримав Почесний консул Австрії у Львові Маркіян Мальський.

Leopolis.news