logo
06/06
05/06
04/06
03/06
2 ...

Шахтарі Львівщини зустрілися з Гройсманом

12-06-2019425

Шахтарі Львівщини зустрілися з Гройсманом
Фото: kmu.gov.ua

Сьогодні, 12 червня, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся з гірниками ДП «Львіввугілля», керівництвом Львівської області та міста Червоноград, обговоривши питання заборгованості з виплати зарплати шахтарям.

 

 

Про це повідомляє «Урядовий портал».

«Шахтарі підтвердили інформацію глави уряду про те, що вугілля, яке виробляють шахти ДП «Львіввугілля», має закуповувати держхолдинг «Центренерго», який наразі знаходиться в управлінні Фонду державного майна. Але закупівлі не відбуваються. Саме тому шахти не мають обігових коштів і можливості оплачувати працю шахтарів та персоналу копалень. Під час зустрічі Прем’єр-міністр дав доручення Міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику, а також керівництву ФДМУ розблокувати закупівлі і зробити вугілля державних шахт пріоритетним для державних енергокомпаній», – йдеться в повідомленні.

Окрім того, Гройсман дав доручення Держаудитслужбі провести перевірку формування собівартості вугілля на державних шахтах і спростував усі чутки про можливу приватизацію прибуткових шахт об’єднання. Окремо глава уряду зупинився на питанні призначення керівництва шахт і підприємства в цілому. За його словами, вже завтра подання на відповідні посади мають бути обговорені, а люди – призначені.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, за оперативними даними Міненерговугілля, станом на 11 червня гірникам Львівщини боргують 417,1 млн грн.

«Вчора, 11 червня, шахтарі ДП «Львіввугілля» збиралися на Вічевій площі у Червонограді, де оголосили зверненням та вимоги до керівництва держави. Ситуація доходить до критичної межі – робітникам не виплачена заробітна плата за березень, квітень і травень поточного року. Якщо вимоги трудового колективу залишаться не виконаними – 13 червня акція протесту гірників Львівщини відбудеться у Києві», – повідомив Михайло Волинець.

Нагадаємо, на Львівщині шахтарі оголосили безстрокову акцію протесту.

Як відомо, Львівська ОДА звернулась до РНБО для комплексного вирішення проблем вугільної галузі.

Як повідомляли, 10 червня шахтарі перекрили дорогу на Львівщині через заборгованість із зарплати.

Leopolis.news