У Самборі освятили дві ікони всіх священномучеників УГКЦ (ФОТО)

http://leopolis.news/one.php?showPost=3222

01/07/2019

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.

Богослужіння очолив декан Самбірський о. Богдан Добрянський. Йому співслужили священики собору: отці Володимир Коркуна, Флор Дашинич, Дмитро Сенейко, Микола Вітівський, ректор Дрогобицької духовної семінарії Мирон Бендик, духовенство самбірських греко-католицьких церков.

Недільним Богослужінням у Самборі розпочалося святкування в єпархії 30-річчя виходу УГКЦ з підпілля. У рамках відзначення цього ювілею освячено дві запрестольні ікони: «Йосафата Коциловського» та «Величаємо Вас, святі страстотерпійці Христові». На другому образі зображено всіх священномучеників – єпископів, священиків, монахинь, – яких за терпіння і вірність Церкві Папа Римський Іван Павло ІІ визнав блаженними. Їх для святині написав Роман Фурдин – художник, який паламарює в соборі.

Довідково

2 липня 1989 року в Самборі на території колишнього парку культури і відпочинку вперше невелика група священиків вивела УГКЦ з комуністичних катакомб, публічно відправивши Богослужіння. Серед таких сміливців був і о. Мирон Бендик – нинішній ректор Дрогобицької духовної семінарії. Тепер на місці воскресіння УГКЦ у Самборі постав собор як видимий пам’ятник незламного духу українців та нездоланної сили Бога.

Фото автора

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news