logo
05/06
04/06
2 ...

Виконком скасував містобудівні умови фірмі, яка зруйнувала мозаїку на «Океані»

19-07-2019315

Виконком скасував містобудівні умови фірмі, яка зруйнувала мозаїку на «Океані»

Виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив рішення про скасування містобудівних умов а обмежень на реконструкцію торгового центру «Океан».

Таке рішення члени виконкому ухвалили під час засідання сьогодні, повідомляє кореспондентка Leopolis.news.

Крім того, рішення виконкому передбачає винесення на сесію ЛМР питання про позбавлення власника будівлі права на оренду земельної ділянки.

Також члени виклнкому вирішили, що інспекція архбудконтролю має скасувати усі дозволи на будівництво на цьому об’єкті.

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський наголосив, що роботи, які проводять на місці торгового центру «Океан» не є реконструкцією, адже будівля зруйнована повністю.

Крім того, забудовник повністю зруйнував мозаїку, яку публічно зобов’язався зберегти.

Міський голова Львова Андрій Садовий сказав, що ситуація із реконструкцією «Океану» є ілюстрацією того, як бажання заробити гроші затьмарило розум і львів’яни стали свідками акту вандалізму. Про те, що руйнація мозаїки є вандалізмом буде  вказано у рішенні виконкому.

За словами мера Львова, забудовник понесе покарання, яке для нього коштуватиме кілька мільйонів доларів і за цим слідкуватимуть усі чиновники.

«Таке пробачати не можна. Це обурило людей. Треба не мати ні освіти, ні гідності, щоб таке робити. Сьогодні буде продумано перший етап - рішення виконкому. Далі буде проведено круглий стіл, щоб подумати, як вийти з цієї ситуації, бо ми стали свідками руйнації», – сказав Андрій Садовий.

Зазначимо, що, як виявилось, збереження цієї фрески не було прописане у жодних дозвільних документах міської ради.

Нагадаємо, 18 липня з’явилося повідомлення про те, що забудовник знищив мозаїку магазину «Океан», яку обіцяв зберегти.  Водночас забудовник обіцяє, що мозаїку, яка була на стіні колишнього магазину «Океан», буде відновлено в тому ж орнаменті.

Зокрема, на це звернув увагу львів’янин Віктор Гальчинський.  

«Проблема полягає в іншому. Коли питання реконструкції «Океану» розглядалося на Львівському міськвиконкомі, лунали публічні обіцянки забудовника про те, що автентичну мозаїку буде збережено, а головний архітектор міста Юліан Чаплінський публічно запевнив, що збереження мозаїки є обов'язковою умовою погодження реконструкції. Натомість у тексті рішення міськвиконкому номер 138 від 15 лютого та у затверджених ним містобудівних умовах та обмеженнях на реконструкцію «Океану» жодної згадки про збереження мозаїки немає! Деталі тут», – зазначив він.

Леся БУРБАН, Leopolis.news