logo
08/12
07/12
06/12
05/12
04/12
03/12
2 ...

Душили, роздягали та били струмом: звільнений політв’язень розповів, як ФСБ катувала його для зізнання

10-08-2019

Душили, роздягали та били струмом: звільнений політв’язень розповів, як ФСБ катувала його для зізнання

Звільнений з кримської колонії український політв'язень Олександр Стешенко заявляє, що зізнався у скоєнні злочину і обмовив невідомих йому людей під тортурами.

 

 

Про це він розповів в інтерв'ю виданню «Крим.Реалії».

За його словами, відео зізнання було записане після нестерпних катувань.

«Те, що я говорив там ‒ це все фантазії ФСБ. Я не підпалював цей будинок, ніколи не зустрічав ні Велієва Ерола, ні Олександра Третьякова, я обмовив цих людей. Мені говорили, кого треба назвати. Мене душили кульками, роздягали, били струмом, обливали водою, катували, примушували це сказати. Нестерпно було, довелося сказати те, що вони хотіли…

…У ФСБ я провів три місяці, з 24 квітня до 26 липня (2018 року – ред.). Я не знаю, де був, у якомусь підвалі, вогкість, лежав один матрац на підлозі, я був пристебнутий наручниками, а до наручників була пристебнута гиря вагою у 24 кілограми. Найважче було ‒ витримувати тортури, поки не записали відео, мучили кожен день», – розповів Олександр Стешенко.

Як відомо, 6 серпня українського політв'язня Кремля Олександра Стешенка звільнили умовно-достроково з кримської колонії і доставили до Харкова.

Раніше, 11 квітня 2018 року російські силовики затримали Стешенка на пункті пропуску «Чонгар», коли він їхав провідати друга в Алушті.

Пізніше ФСБ Росії звинуватила помічника депутата Верховної ради Мустафи Джемілєва Ерола Велієва у створенні екстремістської групи в Криму. За даними ФСБ, до складу групи, крім Велієва, нібито увійшли колишні спортсмени-боксери Олександр Стешенко та А.Третьяков. Вони нібито планували скоювати злочини «з метою залякування проросійськи налаштованих кримських татар і нагнітання міжнаціональної напруженості на території Республіки Крим».

За версію ФСБ, «члени екстремістської групи» у січні 2018 року «вчинили підпал будинку муфтія Криму Еміралі Аблаєва».

22 серпня 2018 року підконтрольний Кремлю Центральний районний суд Сімферополя засудив Стешенка до 2 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні.

Leopolis.news

 

 

Львів: 4° C
23.72
26.32