Експерти кажуть, що випускники українських шкіл не володіють мовною вправністю

http://leopolis.news/one.php?showPost=6096

16/08/2019

Про це під час пресконференції сказав в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, пише osvita.ua.

За його словами, про це щороку свідчать результати виконання завдання тесту з української мови, в якому учасникам пропонується сформувати власну позицію, підтвердити її кількома аргументами, навести приклади та зробити висновок.

Також очільник УЦОЯО ознайомив журналістів з експертним висновком щодо аналізу виконання учасниками тестування завдання з власного висловлення.

Зокрема, за висновками експертів, оцінювання власних висловлювань учасників ЗНО свідчить про слабкий розвиток у випускників навичок побудови аргументативного тексту.

«80% учасників не вміють вправно сформулювати свою позицію щодо запропонованого дискусійного питання, а підтвердити її доречними аргументами не може 82% учасників. Половина учасників взагалі не приводять прикладів із власного читацького чи мистецького досвіду, а близько 40% із соціального чи історичного життя», – йдеться у висновку.

У половині робіт учасників тестування спостережено серйозні порушення логічності й послідовності викладу.

«Мовленнєву вправність власних висловлень здебільшого оцінено в 0 або 1 бал з 4-х можливих, що свідчить про доволі низький рівень опанування орфографічних, пунктуаційних, лексичних, граматичних і стилістичних норм української мови», – наголошують експерти.

Виходячи з цього, Валерій Бойко повідомив, що в Українському центрі оцінювання якості освіти розглядають можливість застосування іншої форми перевірки сформованості мовленнєвих навичок і компетенцій випускників. Ці зміни можуть бути реалізовані в контексті модернізації тесту ЗНО з української мови і літератури.

Leopolis.news