logo
04/07
03/07
02/07
01/07
2 ...

Заклади охорони здоров’я з наступного року фінансуватимуть за договором із НСЗУ

10-09-2019322

Заклади охорони здоров’я з наступного року фінансуватимуть за договором із НСЗУ
Фото: Львівська ОДА

8500 грн  за пологи, 19 500 грн за лікування одного інсульту, 15 800 грн за лікування інфаркту – саме стільки планує платити Національна служба здоров’я України медичним закладам за програмою медичних гарантій у 2020 році.  Для українців ці послуги будуть повністю безоплатними, адже вони вже заплатили за них зі своїх податків.

Про це під час прес-конференції у Львові повідомив Голова НСЗУ Олег Петренко, інформує пресслужба Львівської ОДА.

Програма медичних гарантій або гарантований пакет медичних послуг стартує вже у 2020 році. До неї увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації.

За словами глави  НСЗУ Олега Петренка, чіткий перелік безоплатних медичних послуг буде відомо після затвердження Державного бюджету на 2020 рік.

Головним фокусом Програми будуть медичні послуги, пов’язані з лікуванням гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомога в пологах і неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань. Саме за ці послуги НСЗУ буде сплачувати медичним закладам за пріоритетним тарифом, який дозволить пацієнтам отримувати ці послуги безоплатно та відповідної якості.

Аби укласти договір з НСЗУ, закладам потрібно буде стати комунальними некомерційним підприємствами, мати чинну ліцензію,  комп’ютери, щоб підключитися до електронної системи охорони здоров’я, необхідне обладнання та персонал. Для укладання договору на надання пріоритетних послуг заклад повинен відповідати вимогам, визначеним НСЗУ.

«Національна служба здоров’я працює в інтересах пацієнта. Сьогодні безоплатний перелік послуг доступний на первинці. Далі – буде розширюватися на інші рівні медичної допомоги. Пацієнт користується, НСЗУ платить. Якщо заклад уклав договір з НСЗУ на надання пріоритетних послуг і отримує оплату за цим договором, ніхто в цьому закладі не може вимагати у пацієнта гроші за це. Якщо ж таке відбувається, пацієнт може звернутися у контакт-центр НСЗУ за коротким номером 16 - 77. Ми вивчимо випадок і за необхідності будемо вживати відповідних заходів. Ми маємо право призупинити оплати і навіть розірвати договір. І я б не рекомендував закладам так ризикувати», - зазначив Олег Петренко.

Послуги спеціалізованої медичної допомоги за програмою медичних гарантій можна буде  отримати безоплатно тільки за направленням лікаря первинки або лікуючого лікаря. Але є винятки: без направлення спеціалізовану медичну допомогу відповідно до медичних показань можна буде отримати безоплатно пацієнтам, які звернулися до акушер-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Також без направлення безоплатно надається медична допомога при невідкладному стані.

Як зазначила директорка Західного департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця, Львівська область в лідерах за рівнем автономізації медичних закладів.

«Західний регіон завжди перебував на першій лінії трансформації системи охорони здоров’я. Львівська область є на 3-му місці серед усіх областей України за розміром виплат від НСЗУ. Лише за 8 місяців 2019 року законтрактовані медзаклади Львівщини отримали понад 754 млн грн. У Львівській області договір з НСЗУ має найбільша кількість медзакладів в Україні – 114. Також тут за контрактом з НСЗУ працює найбільша кількість ФОПів – 21. Висока зацікавленість у співпраці з державою серед лікарів-ФОП Закарпаття – 17. Це означає, що у пацієнта з’являється ще більше варіантів для вибору - в якому закладі обрати свого лікаря. Трансформація триває. Отже, заклади області активно готуються до роботи в нових умовах. Як директор Західного департаменту НСЗУ, я буду всіляко сприяти цьому процесу, щоб пакет безоплатних послуг, які держава гарантує пацієнту, могли отримати і люди в західному регіоні» - зазначила Мар'яна Возниця. 

Нагадаємо, сьогодні, 10 вересня, голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин зустрілись із представниками Національної служби здоров’я України.

Leopolis.news