logo
04/08
03/08
01/08
31/07
30/07
2 ...

У «Батьківщині» пояснили, чому не голосували за законопроєкт про імпічмент

10-09-2019929

У «Батьківщині» пояснили, чому не голосували за законопроєкт про імпічмент
Фото: shimon.od.ua

«Батьківщина» підтримала законопроєкт №1012 про особливу процедуру усунення президента з посади (імпічмент) лише в першому читанні, проте не стала голосувати за нього в цілому через порушення Регламенту ВРУ.

Про це повідомила пресслужба «Батьківщини».

«Керівництво парламенту має діяти за Регламентом і давати можливість депутатам вносити поправки до цього законопроєкту», – заявив заступник Голови партії Іван Крулько під час спроби спікера поставити документ на голосування в цілому всупереч процедурі розгляду.

Водночас у фракції переконані, що переглядати варто не процедуру імпічменту як таку, а скасовувати недоторканність глави держави та суддів, вносячи зміни до Конституції.

«Ми пропонуємо вносити зміни не в ст. 111 Конституції України, а в ст. 105: знімати недоторканність з пана Президента, вносити зміни у відповідну статтю Конституції та знімати недоторканість з суддів і таким чином виконувати передвиборчі обіцянки глави держави», – пояснив Сергій Власенко.

Він нагадав: під час виборчої кампанії Володимир Зеленський обіцяв, що почне «впроваджувати рівність та справедливість із себе». Проте запропонований ним документ, на переконання депутата від «Батьківщини», не є законом про рівність.

«Залишається в Україні каста недоторканних – судді, недоторканність з яких знімає Вища Рада правосуддя, і Президент України», – підсумував політик.

Нагадаємо, 10 вересня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт Володимира Зеленського про імпічмент президента України. Таке рішення підтримали 245 депутатів (окрім депутатів «Слуги народу», за проголосував лише один позафракційний)

Leopolis.news