logo
16/01
15/01
14/01
13/01
2 ...

Рада cхвалила в першому читанні законопроєкт про прокуратуру

10-09-2019 20:231219

Рада cхвалила в першому читанні законопроєкт про прокуратуру
Фото: unian.ua

Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» (№1032).

За ухвалення закону проголосували 287 народних депутатів, повідомляє Укрінформ.

Скорочення строку подання пропозицій і поправок до другого читання законопроєкту підтримали 262 народні депутати.

Законопроект, зокрема, пропонує замість чинної структури органів прокуратури побудувати після проведення атестації прокурорів нову структуру, що має включати Офіс генерального прокурора, обласні, окружні прокуратури. Також проєкт закону надає генеральному прокурору право ліквідовувати та реорганізовувати окружні та обласні прокуратури.

Крім того, законопроєктом ліквідуються військові прокуратури, але водночас встановлюються права генпрокурора в разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генпрокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

Також законопроєкт передбачає зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15000 до 10000 осіб.

У документі передбачено надання генпрокурору повноважень затверджувати стратегію розвитку прокуратури; систему оцінювання якості роботи прокурорів; порядок вимірювання та регулювання навантаження на прокурорів; порядок розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов’язків, встановлених для відповідної адміністративної посади.

Законопроєкт передбачає надання можливості для всіх кандидатів із вищою юридичною освітою та стажем роботи у сфері права брати участь у відборі на заміщення посад в усіх органах прокуратури.

Національну академію прокуратури України планують перетворити на Тренінговий центр прокурорів України.

Leopolis.news