logo
21/01
20/01
2 ...

3 млн га українських сільгоспземель перебувають у приватній власності – експерт

11-09-2019

3 млн га українських сільгоспземель перебувають у приватній власності – експерт
Фото: agropolit.com

В Україні майже 3 млн гектарів сільськогосподарської землі особистих домогосподарств уже понад 20 років перебувають у приватній власності.

Про це заявив директор Аналітичного центру, заступник виконавчого директора Асоціації міст України Ярослав Рабошук під час круглого столу в Укрінформі на тему «Запровадження ринку землі, що про це думають громадяни, експерти та влада?», повідомляє Укрінформ.

«Хочу наголосити, що майже три мільйони гектарів перебувають у приватній власності громадян для ведення особистого приватного господарства. Вони вільно можуть продаватися і купуватися вже понад 20 років», - сказав Рабошук.

Він нагадав, що загалом в Україні майже 40 млн га сільськогосподарських угідь, більша частина яких під мораторієм. Однак 75% цих земель фактично перебуває у приватній власності.

За словами Рабошука, перш ніж запроваджувати ринок землі, потрібно завершити передачу угідь із державної власності у комунальну, щоб безпосередньо територіальні громади могли приймати рішення, як розпоряджатися ними.

«Цей процес вже був розпочатий у 2017 році, майже 1,5 млн га сільськогосподарських угідь було передано об’єднаним територіальним громадам», - зазначив експерт.

Він наголосив, що другим важливим викликом є питання безоплатної приватизації земель, яка діє в Україні.

«Якщо центральна влада вирішить запровадити ринок землі, то що робити з безоплатною приватизацією земель? Це більше соціальний момент. Адже, наприклад, ветерани АТО можуть отримати до 2 гектарів земель особистого селянського господарства безкоштовно і потім вільно ними розпоряджатися, в тому числі продавати. Якщо буде існувати паралельно і ринок землі, й інститут безоплатної приватизації, зрозуміло, що такий ринок буде дещо спотворений, і ціна на землю буде неправильною, неекономічною», - зауважив Рабошук.

Разом із тим, на його думку, запровадження ринку землі залежатиме від політичної доцільності.

«Я думаю, що на це рішення будуть дуже сильно впливати саме політичні ризики і політичні дивіденди, які можна буде отримати від запровадження цього ринку. Якщо центральна влада побачить плюси, дохідність (умовно - політичну), я думаю, ринок буде запроваджено. Якщо це буде політично не вигідно, гадаю, влада притримає розв'язання цього питання», - підсумував аналітик.

Leopolis.news

Львів: 3° C
N/a
26.94