logo
25/02
24/02
23/02
21/02
2 ...

Звільнені моряки розповіли, чому не відстрілювались під час захоплення (ВІДЕО)

12-09-201912

Звільнені моряки розповіли, чому не відстрілювались під час захоплення (ВІДЕО)

Звільнені з російського полону моряки готові продовжити службу у лавах Збройних Сил України.

 

Про це повідомив під час пресконференції командир 1-го дивізіону кораблів охорони рейду морського командування Денис Гриценко, передає «Укрінформ».

«Усі 24 військовослужбовці готові продовжити службу у лавах Збройних Сил України... Ми є військовослужбовцями Збройних Сил і цим пишаємося. Якщо треба буде поїхати і виконувати завдання за призначенням, то я готовий зараз це зробити. І я на сто відсотків упевнений, що і решта хлопців також», – сказав він.

На запитання, чому моряки не відкривали вогонь у відповідь по противнику, Гриценко відповів: “Ми йшли виконувати завдання не з метою застосовувати зброю. Це був мирний перехід. Це була позаштатна ситуація не спланована ні тією, ні іншою країною. І рішення треба було ухвалювати на місці. Я ухвалив таке рішення”.

За словами Гриценка, морський перехід судна з порту Одеси до Бердянська був плановим і моряки були попереджені про можливі провокації з боку РФ.

Як повідомляли, 7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35. До України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки, яких Росія захопила в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

Leopolis.news