logo
03/06
02/06
01/06
31/05
30/05
2 ...

На Львівщині стартували масштабні міжнародні навчання Rapid Trident (ФОТО)

16-09-2019318

На Львівщині стартували масштабні міжнародні навчання Rapid Trident (ФОТО)

У понеділок 16 вересня, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львівській області відбулась офіційна церемонія відкриття українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ Rapid Trident – 2019 («Стрімкий тризуб-2019»).

 

Про це повідомив львівський регіональний медіа-центр Міноборони.

Співкерівниками навчання призначено від української сторони – заступника командувача – начальника управління підготовки оперативного командування «Захід» Сухопутних військ ЗС України, полковника Олександра Жакуна, від збройних сил США – полковника Тімоті Клівленда.

«Цього року до проведення навчання залучена безпрецедентна кількість військовослужбовців – понад 3,5 тисяч осіб  з 14 країн світу. Окрім України та США, до навчань залучені військовослужбовці з Канади, Болгарії, Грузії, Італії, Литви, Молдови, Польщі, Румунії, Туреччини та Великої Британії. Найбільші іноземні контингенти – від армій США та Канади. Загалом близько 500 осіб», – йдеться в повідомленні.

Україну (понад три тисячі осіб) представляють військовослужбовці однієї з гірсько-штурмових бригад Сухопутних військ ЗСУ, військовослужбовці ЛитПолУкрбриг, оперативна група цивільно-військового співробітництва Збройних сил України, підрозділи РХБ захисту та оперативного забезпечення, батальйонно-тактична група МВС, до якої увійшли військовослужбовці НГУ, Держприкордонслужби, Нацполіції, ДСНС, УДОУ,  та ВСП ЗСУ. Більшість українських військовослужбовців має досвід участі у бойових діях у зоні АТО/ООС на території Донецької та Луганської областей.

«Командно-штабна фаза проводиться за допомогою систем імітаційного моделювання, тобто потужних комп’ютерів та унікального програмного забезпечення, які дозволяють моделювати дії своїх підрозділів та умовного противника у єдиному віртуальному просторі в режимі реального часу. Для проведення навчання залучено понад шість сотень одиниць автомобільної техніки та бойових броньованих машин різного класу. А також чотири гелікоптери Мі-8 бригади армійської авіації, які виконуватимуть у рамках навчання широкий спектр завдань: від медичної евакуації, до висадки десанту. Передбачається виконання вправ бойових стрільб. Крім того, для підвищення реалістичності маневрів у рамках проведення польової фази застосовуватимуться сучасні системи імітації бойової стрільби MILES», – йдеться в повідомленні.

Цьогорічне навчання проходитиме також з урахуванням діяльності Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – «Україна» (JMTG-U), спрямованої на підготовку українських військовослужбовців різних військових спеціальностей за стандартами НАТО із залученням іноземних інструкторів зі США, Канади, Великої Британії, Литви, Естонії та Польщі. Навчання передбачає проведення командно-штабної та польової фаз, під час яких керівний склад та офіцери штабу багатонаціональних підрозділів ланки «батальйон-бригада» тренуватимуться у спільному плануванні та проведенні операцій. Особовий склад підрозділів відпрацьовуватиме тактичні елементи, спрямовані на виконання завдань за призначенням з урахуванням досвіду протистояння гібридним формам збройної агресії.

Крім того, у рамках навчання відбуватиметься проведення оцінки НАТО 1-го рівня двох українських підрозділів: роти  РХБ-захисту та роти оперативного забезпечення на предмет взаємосумісності та відповідності стандартам Північноатлантичного альянсу. Відбудеться під час проведення «Репід Трайдент-2019» і спеціальний вишкіл для фахівців «СІМІС» – цивільно-військового співробітництва.

«Репід Трайдент – 2019» триватиме два тижні на різних ділянках полігону.

Фото: львівський регіональний медіа-центр Міноборони

Leopolis.news