logo
05/06
04/06
03/06
02/06
2 ...

Facebook припинив діяльність «фабрики ботів» в Україні

17-09-2019152

Facebook припинив діяльність «фабрики ботів» в Україні
Фото: unian.ua

Facebook припинив в Україні діяльність акаунтів і груп, які вели великі скоординовані кампанії з дезінформації.

Про це повідомляє Liga.Tech, посилаючись голову політики з кібербезпеки соцмережі Натанієля Глейхера. Ідентифікувати масштабну компанію вдалося на основі проведеного аналізу підозрюваних, а не контенту.

Загалом Facebook видалив 168 акаунтів, 149 сторінок, 79 груп. У них було загалом близько 4,2 мільйона фоловерів. Приблизно 400 тис. акаунтів приєдналися до груп. Сторінки і групи керували фейковими акаунтами, і вони постійно мінялися.

За словами Глейхера, під час розслідування вдалося встановити, що вилучені акаунти пов'язані з українським PR-агентством Pragmatico. «Я думаю, що вони в Києві. Але цей факт я би двічі перевірив», – уточнив Глейхер.

Бюджет, витрачений на рекламу у Facebook та Instagram, Глейхер оцінив приблизно в 1,6 мільйона доларів.

Глейхер підозрює, що організатори кампанії направляли людей за межі Facebook на сайти, які позиціонувалися як новинні. Примітно, що в прикладах видалених сторінок виявилися акаунти видань Znaj.ua, Politeka, Hyser. Тепер вони не працюють.

Глейхер додав, що PR-компанія працювала не з якимсь конкретним політиком чи бізнесом, а з різними клієнтами, щоб заробити гроші. «Розкручували» такі теми, як спорт, знаменитості, шоу-біз, політика та економіка.

Leopolis.news