Пристайко уже дав згоду на формулу Штайнмаєра

http://leopolis.news/one.php?showPost=8035

18/09/2019

Про це Пристайко заявив на спільному засіданні парламентських комітетів з євроінтеграції та закордонних справ, повідомляє кореспондент «Європейської правди».

«Ми домовилися про формулу Штайнмаєра на зустрічі радників 2 вересня, і я можу навести те, на що я дав згоду. Закон про особливий статус вступає в дію в попередньому форматі на момент проведення виборів, а остаточно набуває чинності після рішення БДІПЛ ОБСЄ  (про визнання виборів чесними, - ред)», - сказав Пристайко.

«Це – те, що записане в рішення. Більше там нічого немає. Треба щоби всі партії, представлені за цим столом, всі медіа, представлені тут, мали доступ до виборів, і так далі. Тільки тоді вибори можуть бути визнані такими, що відповідають стандартам ОБСЄ», - додав міністр.

Він наголосив, що для проведення виборів на окупованій частині Донбасу спочатку мають бути створені відповідні умови.

«Спочатку створюються необхідні безпекові умови, і тільки проводяться вибори, президент Зеленський це чітко сказав», - додав глав МЗС.

Нагадаємо, Росія вимагає від України офіційного письмового підтвердження «формули Штайнмаєра» в якості умови для Нормандської зустрічі на найвищому рівні.

Виходячи з цього, згода Пристайка на зустрічі 2 вересня була попередньою - йшлося про погодження тексту формули, а не її офіційного затвердження з боку держави.

В останні дні у Києві точиться дискусія про можливість застосування «формули Штайнмаєра» для врегулювання на Донбасі.

Leopolis.news