logo
06/06
05/06
04/06
03/06
02/06
2 ...

Найкраща реклама – якісний продукт: історія меблевої мануфактури з Львівщини

13-05-2019880

Найкраща реклама – якісний продукт: історія меблевої мануфактури з Львівщини

Є підприємства, високий клас роботи яких можна побачити ще до того, як познайомишся з їхньою продукцією. До цього типу підприємств належить Varenycia Manufacture – меблева компанія, розташована у Підбірцях біля Львова.

Потрапивши на територію мануфактури, відразу з’являється відчуття, що тут мали б робити щось хороше. Акуратна територія, директор, який з першої хвилини знайомства розповідає про те, як любить продукцію, яку виготовляє, та спокійна, але водночас продуктивна атмосфера у колективі свідчать, що тут не бояться бути відповідальними за зроблене.

Власниками мануфактури меблів та столярних виробів Varenycia є двоє братів. 8 років тому Андрій та Володимир заснували компанію, яка, зважаючи на якість продукту, стиль і ретельність у виробництві, почала швидко розвиватися.

Специфіка компанії – комплексний сервіс у виготовленні столярних виробів. Підприємство зробить для будинку чи квартири двері, плінтуси, кухню, спальню, вітальню тощо. Також компанія виготовляє меблі для бізнесу - стоматологічних клінік, магазинів та готелів чи інші речі для великих бізнес-клієнтів. Компанія завжди працює у кооперації із дизайнерами, клієнти більше цінують індивідуальність та комплексний підхід і завжди задоволені результатом.

Дизайнери розробляють проект за ідеєю замовника, а мануфактура меблів виготовляє продукт, монтує, втілює творчий задум.

 

Мануфактура ніколи не відмовляється від замовлень, якої б складності вони не були. 

Зараз на підприємстві працюють 25 людей. Середня заробітна плата тут– понад 15 тисяч гривень.

Керівник підприємства Андрій Варениця запевняє, що його працівники навіть не думають їхати за кордон чи змінювати місце праці, адже умови роботи їх цілком влаштовують. Про належну мотивацію працівників свідчать також темпи роботи: підприємство виконує комплексне рішення для дому чи квартири максимум за 6 місяців і паралельно може вести 5-6 проектів.

Однак це вже зараз підприємство працює, як злагоджений механізм, а на початку розвитку бізнесу, звичайно, були труднощі.

«Перші два роки нас було значно менше, але вже тоді ми робили якісний продукт, тож замовлення почали збільшуватися. Потрібно було наймати людей і працювати з більшими обсягами. Тоді прийшло розуміння того, що ми вміємо робити добрі меблі, але не керувати людьми. У цьому випадку нам дуже допомогли навчання, які організовує Центр інформаційної підтримки бізнесу (ЦІПБ) м.Рівне, основаним на базі компанії SmartHYPERLINK "https://facebook.com/smartpeople.ua/" HYPERLINK "https://facebook.com/smartpeople.ua/"People за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи ЄС EU4Business. До цих навчань я дуже багато питав у своїх знайомих, таких же власників компаній як і я, як правильно вибудувати робочий процес. Одні казали, що потрібно бути авторитарним, інші виявилися прихильниками методу «батога та пряника», були й такі, які відверто радили затримувати для «мотивації» заробітну плату тощо. Після навчань я зрозумів, що жоден із варіантів у моїй компанії точно не працюватиме», – розповів Володимир Варениця.

 

Як відомо, ЄБРР з 2010 року надає в Україні консультаційну та фінансову підтримку для розвитку малих та середніх підприємств (МСП), зокрема, реалізації освітніх, консалтингових проектів та тренінгових програм. На жаль малі та середні підприємства дуже часто не мають достатньої  інформації про розширення можливостей доступу до кредитування, нових ринків, підвищення кваліфікації  для працівників тощо. Для того, щоб не було таких прогалин в рамках ініціативи Європейського Союзу EU4Business за підтримки ЄБРР основана мережа Центрів інформаційної підтримки бізнесу (ЦІПБ) в 15 регіонах країни під єдиним брендом. Завдяки фірмовому брендуванню їх легко знайти. Центри інформаційної підтримки бізнесу активно ведуть діяльність, спрямовану на поліпшення поінформованості бізнесу про можливості, що існують для малого та середнього підприємництва на ринку. Власне, ЦІПБ залучають на свої тренінги висококваліфікованих лекторів із величезним практичним досвідом, які здатні навчити якісно трансформувати бізнес, проводять тренінги для бізнесу, секторальні заходи в регіонах, форуми, семінари, конференції з різних тематик, які цікавлять підприємців.

За словами Андрія Варениці, ці навчання дають дуже багато знань, відповіді чи не на всі запитання і практичний досвід , який відразу хочеться впровадити все у своїй компанії. Однак кожен має взяти для себе частинку, яка допоможе вдосконалити виробництво саме на його підприємстві. Скажімо, для пана Андрія, людини, що мала невеликий досвід керування людьми, було відкриттям те, як сильно впливає на роботу працівників система мотивації. Навіть, здавалося би, така дрібниця як нормований робочий графік суттєво збільшила продуктивність цілої компанії.

«Ми завжди думали, що чим більше ти людині даси роботи та заплатиш грошей, тим краще вона працюватиме. Однак виявляється, що працівник, який працює в цеху, хоче нормований робочий день, вихідні суботу та неділю і відпустку. Ми це впровадили і тепер всі дуже щасливі, хоча боялися цього експерименту. Справа у тому, що перед запровадженням цієї системи ми працювали від 9 до 12 години, мало не сім днів на тиждень, у нас було дуже багато замовлень. Ми боялись скорочувати робочий день, думали, що не встигнемо в терміни із замовленнями. Однак з’ясувалося, що ефект від впровадження нормованого дня колосальний. При нормованому робочому графіку віддача працівників виросла і ми не зменшуючи кількість замовлень встигаємо набагато більше», – пояснив керівник Varenycia Manufacture.

Варто зазначити, що компанія продає свій продукт в Україні, Європі та навіть в Азії (Польща, Австрія, Туреччина, Іспанія).

Дуже цікавою є історія виходу на ринок Європи. За словами Андрія Варениці, усі замовлення на експорт – це спершу були рішення для приватних клієнтів. Однак нових замовлень на той час підприємство цілеспрямовано не шукало. Був зворотній ефект - замовники з-за кордону самі знаходили Varenycia Manufacture, коли бачили результати їх  роботи у знайомих.

Андрій Варениця наголошує, що найкращою рекламою є якісний продукт.

«Потрібно просто належно виконувати свою роботу і не боятися нового. Один із наших теперішніх клієнтів, сам англієць, побачив нашу роботу в готелі в центрі Львова. Йому дуже сподобалися наші вироби, тож він через рецепцію знайшов наші прямі контакти і зробив замовлення у нас для свого будинку у Стамбулі. Ми поїхали і виконали його замовлення. Ми знали і говорили, що хочемо працювати на експорт, ми були готові до такої експансії і клієнти самі почали нас знаходити. Є також клієнти із Франції, які раніше активно працювали з Китаєм. А тепер заключили контракт з нами, співставивши якість і ціну – з нами працювати вигідніше. Були ситуації, коли нас буквально «брали на слабо». Клієнт запевняв, що хоче працювати з нами, але хоче переконатися в якості, тому ми маємо зробити дві невеличкі панелі і вислав розміри та характеристики. Ми все зробили дотримавши термінів, забезпечили логістику і якістю наш замовник залишився задоволеним, як і супутнім сервісом. Тепер працюємо з Парижем. Ми так будуємо свій бізнес, бо є експортоорієнтовані, хоча це потребує неабияких зусиль», – пояснив керівник меблевої мануфактури.

Андрій Варениця каже, що не боїться експериментувати, бо після відвідування упродовж кількох років тренінгів має таку базу знань, які можна реалізовувати ще впродовж тривалого часу. Зараз Андрій хоче сформувати кістяк команди, який також відправить на навчання в ЦІПБ, щоб його мануфактура системно росла і щоб люди спілкувалися однією мовою.

Леся БУРБАН, Leopolis.news