logo
03/06
02/06
2 ...

Мінекономрозвитку оприлюднило законопроект про ринок землі

20-09-201990

Мінекономрозвитку оприлюднило законопроект про ринок землі
Фото: ілюстративне

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України опублікувало для обговорення законопроект щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Проект закону опубліковано на сайті відомства, інформує «Економічна правда».

Відповідно до законопроекту, з 1 жовтня 2020 року скасовують заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. Можливість купувати землю буде в українських фізичних та юридичних осіб, територіальних громад та держави.

Позбавлені цього права будуть фізичні та юридичні особи, іноземні держави, які потрапляють під дію Закону «Про санкції». Законопроектом передбачено переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки. Концентрація землі у власності визначена на рівні 15% області та 0,5% країни.

Крім того, в законопроекті передбачено, що програмне забезпечення Державного реєстру прав має забезпечувати інформаційну взаємодію між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Державним земельним кадастром, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Це потрібно для одержання інформації про сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебуває у власності однієї особи та пов’язаних осіб і розташованих в межах однієї області та в межах України.

Землі державної та комунальної власності реалізовуватимуть на торгах. Стартова ціна продажу – нормативна грошова оцінка. Крім того, передбачено обов’язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну (вартість) речових прав, у тому числі прав користування, до Реєстру речових прав.

Leopolis.news