logo
28/05
27/05
26/05
24/05
23/05
22/05
21/05
2 ...

Абромавичус заявив про можливість продажу крейсера «Україна»

20-09-2019237

Абромавичус заявив про можливість продажу крейсера «Україна»
Фото: ukrinform.ua

Доцільності у добудові ракетного крейсера «Україна», що нині утримується на ДП «Миколаївський суднобудівний завод», немає, тому необхідно розглянути можливість продажу цього корабля.  

Таку думку в інтерв’ю DW висловив гендиректор ДК «Укроборонпром» Айварас Абромавичус, повідомляє офіційний сайт Укроборонпрому.

«В України немає потреби у крейсері такого масштабу, тому ми розглядатимемо можливість продажу цього крейсера. Ми будемо будувати нові кораблі: меншого масштабу та у більшій кількості, виходячи із потреб наших Збройних сил», – повідомив Абромавичус.

Як відомо, ракетний крейсер, який розроблявся у 70-х роках XX сторіччя для знищення авіаносців у океанах, вже не здатний ефективно діяти у сучасних умовах. Він не придатний для застосування у Чорному та Азовському морях, та утримується на ДП «Миколаївський суднобудівний завод».

Зазначимо, що утримання ракетного крейсеру є надзвичайно важливим та фінансово-затратним. Цей корабель, з тоннажем у 11 500 т. та довжиною 186,4 м., якщо роботи з утримання не будуть проводитись, може затонути, що призведе до екологічної катастрофи, забруднення акваторії річки Інгул, Південний Буг та Чорного моря.

Leopolis.news