Організація Медведчука судиться із Львівською облрадою через заборону російськомовного культпродукту

17:12 8 Жовтня 2018

Організація Медведчука судиться із Львівською облрадою через заборону російськомовного культпродукту

Організація Віктора Медведчука «Український вибір – Право народу» оскаржує в суді мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області.

Про це повідомляє прес-служба цієї організації.

В організації Медведчука вважають відповідне рішення Львівської обласної ради антиконституційним, дискримінаційним і таким, що утискає «права російськомовних громадян».

Зокрема, за їх твердженням, мораторій порушує: 10 статтю Конституції України; 43 статтю з закону «Про місцеве самоврядування в Україні»; 4, 5 і 10 статті закону «Про культуру»; 1 статтю закону «Про національні меншини в Україні»; 1, 2, 6 статті закону «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Також, додає «Український вибір», рішення облради йде в розріз із рішенням Конституційного Суду від 14 грудня 1999 року про тлумачення положень статті 10 Конституції щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України.

Крім того, мораторій нібито порушує рамкову конвенцію Ради Європи про захист національних меншин та Європейську хартію регіональних мов або мов меншин.

«Український вибір» вимагає визнати протиправним і недійсним рішення Львівської облради від 18 вересня і призупинити його дію в порядку забезпечення судового позову.

Як повідомляли, 18 вересня Львівська обласна рада більшістю голосів (57 депутатів з 84) ухвалила рішення про введення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області.

Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин