Парламент суттєво збільшив штрафи за «євробляхи»

19:24 8 Листопада 2018

Парламент суттєво збільшив штрафи за «євробляхи»

Фото: fakty.ictv.ua

Верховна Рада ухвалила закон, що посилює контроль за переміщенням і перебуванням в Україні транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

Як повідомляє УНІАН, за ухвалення Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» (№8488) у другому читанні та в цілому проголосували 245 народних депутатів.

Згідно з документом, особа, яка ввезла в Україну автомобіль у режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам. Також буде заборонено використання такої машини в підприємницькій діяльності або для отримання доходу. За порушення встановлених правил передбачено штраф у розмірі 34 тис. грн. Перша фіксація зазначених порушень працівниками Нацполіції передбачає стягнення з порушника 8,5 тис. грн, повторна фіксація – 17 тис. грн, позбавлення права керування на рік і вилучення авто.

Також збільшуються штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі й режимі транзиту. За перевищення терміну від 10 до 20 діб встановлюють штраф у розмірі 8500 гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, більш ніж на 30 діб (а також за втрату або розкомплектування транспортного засобу) – 170 тисяч гривень або його конфіскація за рішенням суду.

Крім того, вводять автоматизований обмін інформацією між органами доходів і зборів, Державною прикордонною службою та органами Національної поліції для контролю за використанням на території України транспортних засобів особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України та/або поміщені у митний режим транзиту.

Згідно з пояснювальною запискою, норми про збільшення штрафних санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів у митному режимі транзиту і митному режимі тимчасового ввезення, а також за керування водієм транспортним засобом, яким порушено терміни його тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту, за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності і за передачу його у володіння, користування або розпорядження іншим особам, набувають чинності через 180 днів з дня, що слідує за днем опублікування цього закону.

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада проголосувала у цілому за законопроект, що знижує акцизи на розмитнення автомобілів.

Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин