Перерізати пуповину, що єднає з радянщиною | Блог Андрія Левика

16:10 3 Серпня 2017

Перерізати пуповину, що єднає з радянщиною | Блог Андрія Левика

Як тяжко ми позбуваємося радянського минулого. Не знаю, хто тим процесом керує, але будь-яку першу-ліпшу зачіпку використовуємо, щоби не перерізати цю пуповину зв’язку з радянщиною.

Вигадуємо різні оправдання, тиснемо на мораль, кажемо про історичні факти, проводимо аналогії з іншими державами. У них же відзначають восьме березня чи свято праці, а ще кажемо, що не все було в радянські часи так погано, як дехто тепер хоче очорнити. На жаль, це говорять люди, які або самі працювали в цій системі та користувались її перевагами й пільгами, або ті, хто не вникав глибоко в суть радянської табірної системи та застав часи, коли вже відкрито не арештовували, не розстрілювали на вулицях, коли можна було в черзі купити вільно масло чи ковбасу, а не за картками, ті, чиї родини не було засуджено чи депортовано за те, що їм не сподобалася нова батьківщина з північними і далекосхідними таборами.

Під час перейменування міст дехто почав доводити, що Дніпропетровськ не має нічого спільного з Петровським, а має і щось спільне зі святим Петром. А як це не підходить, то має щось спільне зі святою Єлизаветою, а не з царицею, тощо. Учора Львівський прикордонний загін відзначив чи відсвяткував 74-ті роковини свого створення. Який це був рік? Так виглядає, що 1943-й. Ще Львів не було визволено, а загін уже було створено для охорони «государствєнной граніци». Цікаво, хто ж це був – може, звичайні призовники. Ні, це були спеціальні хлопці, які закінчували школи КДБ, щоби «граніца била на замкє». І щоби ніякі бандерівці чи оунівці не могли через неї пролізти. То що ж ми святкуємо? Може, варто було б святкувати оновлення чи очищення військових частин від радянщини з моменту прийняття ними присяги на вірність Україні (а це були дев’яності, з цього можна й почати патріотичне виховання). Це було б логічніше. І без запрошень ветеранів військ КДБ. Таке враження, що Скнилівська трагедія, пов’язана зі святкуванням визволення Львова, нікого нічого не навчила. Чи, може, ми не хочемо своїх свят?

Реклама

Останні новини