Подробиці справи про затримання керівника стрийського комунпідприємства з 680 тис. грн «відкату»

14:19 6 Лютого 2019

Подробиці справи про затримання керівника стрийського комунпідприємства з 680 тис. грн «відкату»

Фото: Нацполіція

Керівник стрийського КП, якого затримали за 680 тис. грн хабара, «спалився» на закупівлі грейдера. Подробиці справи /Наші гроші. Львів/

Пособницею керівника «Стрийського міського комбінату комунальних підприємств» Василя Васьковича, якого затримали зі стріляниною після отримання хабара у розмірі 680 тис. грн, виявилась засновниця та директорка ТОВ «Вершина юа» Аліна Рудь з Полтавської області.

Про це «Наші гроші. Львів» дізналися з ухвали Галицького районного суду Львова, опублікованої в судреєстрі 4 лютого. 29-річній Аліні Рудь суд призначив запобіжний захід у вигляді домашнього арешту: їй заборонено покидати місце проживання вночі, з 22:00 до 07:00 год.

З документу також випливає, що слідчі обласної поліції зацікавились Васьковичем ще восени 2018 року. Тоді 25 вересня вони зареєстрували кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 5 ст. 191 ККУ.

Фірма Аліни Рудь «Вершина юа», яка була створена в 2016 році, тричі брала участь у закупівлі самоскида MAN «Стрийським міським комбінатом комунальних підприємств», перші дві з яких були невдалими, оскільки тендерний комітет відхиляв усі пропозиції. З третьої спроби КП таки замовилосамоскид вартістю майже 2,3 млн грн у її компанії.

Цей тендер вона розіграла з чоловіком своєї бухгалтерки Євгенієм Юр’євичем з міста Лубни. У своїх довідках «конкуренти» вказували однакових працівників.

Втім, як випливає з ухвали суду, Василь Васькович «спалився» на іншій закупівлі. І вона пов’язана з вже згаданим Євгенієм Юр’євичем. Він з другої спроби зумів продати Стрийському комбінату автогрейдер вартістю 2,23 млн грн. На перших торгах відхилили всі пропозиції. А в других він переміг, змагаючись з підприємцем Людмилою Сакалюк з того ж міста Лубни без необхідного переліку документів.

Саме ця закупівля згадана в судовій ухвалі щодо обрання запобіжного заходу Аліні Рудь. Попри те, що в договорі не вказано рік випуску придбаного грейдера, в ухвалі зазначено про десятирічний автогрейдер ГС 14.02 (2008 року випуску).

Грейдер ГС 14.02. Фото: prom.ua

В техвимогах торгів було зазначено, що грейдер має бути новий або з пробігом не більше 1 тис. мотогодин, укомплектований грейдерним відвалом, бульдозерним відвалом та розпушувачем-кірковщиком. Новий грейдер ГС 14.02 нині на ринку коштує 2,6 млн грн, а користований 2007 року випуску – 1,52 млн грн. В оголошеннях не зазначено, яке обладнання йде в комплекті.

Нагадаємо, Василя Васьковича та директорку фірми «Вершина юа» затримали 31 січня. Остання, згідно з прес-релізом Прокуратури Львівської області, «забезпечувала імітування добросовісної участі суб’єкта підприємництва у тендерній закупівлі та переводила в готівку отримані від злочинної схеми кошти».

4 лютого Васьковичу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 1 млн грн застави.

Директор «Стрийського міського комбінату комунальних підприємств» Василь Васькович неодноразово був фігурантом публікацій «НГ.Львів», зокрема розслідування «Комбінат приватного господарства», в якому ми описували низку схем, за якими фірми та приватні підприємці пов’язані із Васьковичем отримували понад третину коштів, яке витрачало міське підприємство.

Затримання відбувалося в Києві. Фото: Олександр Гусєв

Лише ТОВ «Комунальник 1», яке раніше належало Василеві Васьковичу і де він досі працює механіком за сумісництвом, за неповний 2017 рік отримало 19,5 млн грн бюджетних коштів, з яких левова частка саме замовлення від «Стрийського міського комбінату» та підрозділів Стрийської міської ради. Сьогодні власником «Комунальника 1» є Андрій Іськів, який очолював ТОВ «Євроасфальт», яке також належить Васьковичу.

Крім цього, «Стрийський комбінат» співпрацює з маловідомим підприємцем Віталієм Мнихом, який у якості контактного номера телефону використовує мобільний дочки Васьковича ‒ Соломії Пак.

На ринку комунальних послуг у Львівській області також активно працюють афільовані з Васьковичем фірми «Комунальник 2» та дочірнє підприємство «Комунальник 1» «Комунальник плюс», останнім підприємством керує донька Васьковича Соломія Пак, а в першому вона є засновницею.

Наші гроші. Львів

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин