Порошенко просить у НАТО допомогти в охороні військових складів

15:30 10 Жовтня 2018

Порошенко просить у НАТО допомогти в охороні військових складів

Президент Петро Порошенко під час наради із силовиками доручив Міністру оборони Степану Полтораку та Міністру закордонних справ Павлу Клімкіну завершити переговори з Північноатлантичним альянсом щодо реалізації спеціального трастового фонду, який забезпечить безпечну експлуатацію і ефективну охорону об’єктів зберігання боєприпасів.

Про це інформує прес-служба Міноборони.

«Розумію, що нам у спадок з радянських часів дісталася велика кількість боєприпасів і добре, що вони збереглися і досі. Добре, що оборонні міністри і комерсанти 90-х і «нульових» не встигли їх розпродати. Але на сьогодні ми, на жаль, ще не маємо жодного сучасного складу, який би повністю відповідав би стандартам НАТО», — зазначив глава держави.

Президент висловив сподівання, що найближчим часом відповідні програми будуть реалізовані.

«Доручаю міністру оборони, міністру закордонних справ терміново завершити переговори з НАТО по створенню і реалізації спеціального трастового фонду, який забезпечує безпечну експлуатацію і ефективну сучасну охорону об’єктів зберігання боєприпасів», — сказав Петро Порошенко.

Президент відзначив, що за цей рік вдалося дещо зробити, зокрема застосування для охорони надзвичайно важливих об’єктів бойових підрозділів.

«Я б дуже просив, щоб ми забезпечили фінансування в повному обсязі по програмі захисту складів зберігання боєприпасів. Так, цього недостатньо, але ми можемо цього року виконати в повному обсязі кожне фінансування — і щодо забезпечення периметру, і щодо будівництва сховищ, і щодо перевезення боєприпасів», — звернувся глава держави до Секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Як повідомляли, уночі проти 9 жовтня на території 6 арсеналу Міністерства оборони поблизу смт Дружба в Ічнянському районі Чернігівської області сталася пожежа.

За фактами вибухів на Чернігівщині військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за ч.3 ст.425 Кримінального кодексу України – «Недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану. Карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років».

CБУ розглядає можливість диверсії на складі боєприпасів на Чернігівщині.

Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин