logo
19/04
17/04
16/04
15/04
12/04
11/04
2 ...

Рух ЧЕСНО оприлюднив найбільш закритий комітет ВРУ

13-02-2024 11:19857

Рух ЧЕСНО оприлюднив найбільш закритий комітет ВРУ
Фото: ЧЕСНО

Учора, 12 лютого, Рух ЧЕСНО презентував рейтинг прозорості комітетів за друге півріччя 2023 року. Найбільш закритим парламентським комітетом став Комітет з питань транспорту та інфраструктури, який очолює заступник голови фракції «Слуги народу» Юрій Кісєль.

Як повідомляє ЧЕСНО, цьогоріч антирейтинг відкритості комітетів включає в себе лише один комітет, адже всі інші достатньо відкриті для громадян. 

Комітет з питань транспорту та інфраструктури досі не транслює відео зі своїх засідань і не має каналу в YouTube, хоча у своїх повідомленнях про роботу публікує скриншоти із Zoom. Тобто засідання проходять у режимі відеоконференцій і їхні записи є, але їх чомусь не публікують. 

Крім того, у комітеті відсутні публікації порядків денних у розділі, стенограм та аудіозаписів засідань. Фактично громадяни мають дуже обмежений доступ до інформації про діяльність комітету.

«Лише один комітет цьогоріч потрапив до антирейтингу, адже більшість комітетів активно включились в роботу над підвищенням відкритості. Зі свого боку, Рух ЧЕСНО підготував та надіслав комітетам рекомендації для покращення інформування, а також популяризував цю тему серед громадян та медіа. Під час наступного моніторингу ми очікуємо на відновлення відкритості ще двох комітетів, що були закриті через обмеження воєнного стану — Комітету з питань нацбезпеки та Комітету з питань правоохоронної діяльності», — зазначає координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Нагадаємо, що через безпекові ризики, у Верховній Раді наразі є два комітети з низькою оцінкою відкритості. Це Комітет з питань національної безпеки, розвідки та оборони з оцінкою 3 бали та Комітет з питань правоохоронної діяльності з оцінкою 4 бали з 9 можливих. Зазначимо, що закритість їхньої роботи була виправданою протягом останніх двох років через специфіку роботи та значні безпекові ризики.   

Та навіть у цих комітетах зміни також відбуваються. Зокрема Комітет з питань нацбезпеки наприкінці січня опублікував порядки денні, в яких зазначено законопроєкти до розгляду. Також є примітка, що засідання проходять у закритому форматі. Зазначимо, що засідань цього комітету найбільше за період проведення останнього моніторингу — 26.

Натомість Комітет з питань правоохоронної діяльності активно інформує про засідання на сторінці комітету у Facebook. Окремо представники комітету публікують інформацію про результати розгляду законопроєктів під час засідань комітету та повідомляють про рішення, що були прийняті оперативно.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news