СБУ спільно з західними правоохоронцями викрили міжнародне угруповання хакерів-вимагачів

http://leopolis.news/post/101391/sbu-spilno-z-zahidnymy-pravoohoroncyamy-vykryly-mijnarodne-ugrupovannya-hakeriv-vymagachiv

21/02/2024

Як інформує СБУ, викрито учасників потужного міжнародного угруповання хакерів під назвою «LockBit». 

Зокрема, зловмисники викрадали у відомих компаній таємну інформацію і персональні дані, а потім вимагали за них «викуп». 

Серед організаторів та учасників угруповання були громадяни України та рф. 

Упродовж майже 5 років зловмисники здійснили більше ніж 3 тис. кібератак проти фінансових установ та корпорацій західних країн, які надають оборонну допомогу Україні. 

Задокументовано, що тільки з однієї із американських компаній хакери вимагали понад 90 млн доларів США. 

Для викрадення корпоративних відомостей хакери використовували спеціально розроблені програми-вимагачі. 

За даними розслідування, учасники угруповання дистанційно «запускали» шкідливе програмне забезпечення на комп’ютери користувачів. 

Після цього «вірус» збирав закриту інформацію, а потім блокував роботу комп’ютерної техніки і «пропонував» її відновити після сплати грошей.

 

У разі відмови – зловмисники погрожували не тільки паралізувати весь технологічний процес потерпілих компаній, але й «злити» їхні конфіденційні відомості у відкриту мережу. 

У результаті багатоетапної спецоперації СБУ та західних партнерів даркнет-сайти хакерського угруповання заблоковані правоохоронцями. 

Крім того у США та семи країнах Євросоюзу вилучено понад 30 серверів, з яких зловмисники проводили кібератаки і де зберігали викрадені дані. 

Разом з цим заблоковано понад 200 криптовалютних рахунків злочинного угруповання. 

У ході слідчих дій в Україні виявлено мобільні телефони та комп’ютери з доказами незаконної діяльності. Отримані речові докази будуть надані міжнародним партнерам для продовження розслідування та притягнення винних до відповідальності. 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news