logo
16/04
15/04
2 ...

Україна матиме право вражати легітимні цілі на території росії за допомогою F-16 – Столтенберг

22-02-2024 10:23174

Україна матиме право вражати легітимні цілі на території росії за допомогою F-16 – Столтенберг
Фото: ілюстративне

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що коли Україна отримає винищувачі F-16 від союзників, матиме право на самооборону, включно з нанесенням ударів по законних російських військових цілях за межами країни.

 

Про це Столтенберг сказав в інтерв'ю «Радіо Свобода», пише «Українська правда».

На запитання, коли Україна зможе розмістити винищувачі F-16, Столтенберг сказав, що це неможливо сказати. Він повторив, що всі союзники України хочуть, щоб вони були там якомога раніше, але сказав, що ефект від F-16 буде сильнішим, якщо пілоти будуть добре навчені, а екіпажі технічного обслуговування та інший допоміжний персонал добре підготовлені.

«Тож я думаю, що ми повинні слухати військових експертів саме тоді, коли ми будемо готові або коли союзники будуть готові розпочати надсилання та доставку F-16. Чим швидше тим краще», – сказав Столтенберг.

За словами  Столтенберга, кожен союзник вирішуватиме, чи постачати F-16 в Україну, і союзники мають різну політику. Але, водночас, війна в Україні є загарбницькою, зазначив він, і Україна має право на самооборону, включно з нанесенням ударів по законних російських військових цілях за межами України.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news