logo
21/04
20/04
19/04
2 ...

Що робити, щоб пральна машина-автомат прослужила довше: прості та дієві рекомендації®

28-02-2024 18:52188

Що робити, щоб пральна машина-автомат прослужила довше: прості та дієві рекомендації®
Фото: соцмережі

Скільки прослужить пральна машина — залежить від багатьох чинників. Приблизну тривалість роботи визначає виробник шляхом тестування запчастин та оцінки матеріалів. На ринку доступні моделі, розраховані на 5, 7, 10 і навіть 15 років експлуатації. 

Завдання користувача — забезпечити для техніки такі умови, в яких вона зможе прожити якомога довше. Це не так вже й складно, якщо зауважити, що стандартні навантаження пралки витримують відмінно. 

Комфортний графік експлуатації

Неважко здогадатися, яка пральна машина проживе довше: та, що працює кожного дня по кілька циклів, чи та, яку використовують за менш виснажливим графіком. Щоденна активність, особливо — з надмірним завантаженням, прискорює зношування рухомих вузлів. 

Щоб не доводилося «ганяти» пралку надто часто, варто обрати більший обʼєм барабана. Тоді білизна для повного завантаження буде накопичуватися довше. 

Під час вибору треба орієнтуватися на кількість користувачів. 

  • Для одного власника підійде модель з барабаном на 5-6 кг, 
  • для родини з дітьми потрібно 9-10 кг. 

У магазині https://www.moyo.ua/bt/kbt/stiralnie-mashiny/electrolux/ знайдеться пральна машина Електролюкс під будь-який запит. 

Встановлення за правилами

Шкоду «помічниці» можуть завдати транспортувальні кріплення, не зняті після розпакування, а також погано відкалібровані ніжки й підлога під нахилом. Невдалий монтаж призводить до посиленого вібрування та руху пралки під час роботи. А це загрожує самовільним від’єднанням шлангів від комунікацій. 

Пралкам не йде на користь близьке «сусідство» деякими побутовими приладами. Наприклад, небезпечно ставити впритул до неї опалювальні прилади, які на додачу ще й бояться вологи. І навіть якщо девайс має захист від води, як доступний за посиланням https://www.moyo.ua/bt/klimaticheskaya-tekh/obogrevateli/konvektory/electrolux/ обігрівач Електролюкс, краще не ризикувати й дотримуватися дистанції. 

Правильне використання мийних засобів

Тонкощі використання побутової хімії для прання полягають не лише в обовʼязковому дотриманні рекомендацій щодо дозування. Важливо ще й правильно підібрати тип засобу:

Не можна використовувати порошок для ручного прання. Через відсутність піногасителів він може влаштувати пінний «потоп» у помешканні або спровокувати вихід машинки з ладу. До того ж у його складі немає речовин, які помʼякшують воду, тому наслідком використання може стати поява накипу на нагрівальному елементі. 

Для холодних режимів краще обирати гель, який добре розчиняється за будь-якої температури. На відміну від порошку, він не залишає білих розводів. 

Капсули — не найкраще рішення для коротких циклів. Якщо в барабані мало або, навпаки, дуже багато речей, оболонка не встигає розчинитися. 

Перевірка кишень

У кишенях одягу часто залишаються речі, яким не слід потрапляти до барабана пральної машини. Мова про ключі, монети, дрібні деталі іграшок, гвіздки та гвинтики, різноманітні солодощі. На перший погляд, вони здаються безневинними, але насправді можуть завдати неабияких збитків. На відтисканні барабан пралки крутиться з великою швидкістю, тому твердий предмет під впливом прискорення здатен пошкодити скло дверцят. Також дрібнички застрягають в барабані, засмічують фільтр, рвуть білизну.

«Провітрювання» барабана

Після розвантаження пралку потрібно залишати відкритою щонайменше на декілька годин, а ще краще — аж до наступного прання. Це допоможе уникнути розмноження бактерій, появи плісняви та затхлого запаху всередині барабану. З цієї ж причини вологий ущільнювач дверцят необхідно протирати сухою серветкою чи губкою. 

Використання пральної машини замість кошика для білизни — не найкраща ідея. По-перше, це негігієнічно. По-друге, він незручний. Перед запуском прання речі все одно доводиться витягувати та сортувати. А те, що не поміщається в барабан, зазвичай залишається на підлозі поряд з машинкою