logo
19/04
18/04
17/04
16/04
15/04
2 ...

Постраждалі обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального держреєстру – Шмигаль

29-02-2024 17:31180

Постраждалі обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального держреєстру – Шмигаль
Фото: Урядовий портал

Усі постраждалі внаслідок російської агресії обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального держреєстру для визначення розмірів компенсацій від рф.

Про це повідомив прем’єр Денис Шмигаль під час конференції «Об’єднані заради справедливості. Об’єднані заради збереження культурної спадщини». 

За словами Шмигаля, за оцінкою Світового банку, втрати в секторі культури та туризму України включно з недоотриманим доходом склали 19,6 млрд доларів. Це дані лише з тих територій, які контролюються Україною та які були деокуповані.

Він додав, що на довгострокове відновлення пошкодженого та зруйнованого потрібно 8,9 млрд доларів.

«Ворог сповідує ідеологію тотального руйнування. Він знищує житлові будинки, школи та дитячі садки, лікарні та електростанції, заводи й ферми. Так само він стирає з лиця землі храми, музеї, театри, історичні будівлі, пам’ятники», — сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр відзначив, що на платформі United for Justice необхідно сформувати спільні рішення та механізми реалізації принципу «росія заплатить».

Глава Уряду відзначив, що агресор не соромиться знищувати те, що ще вчора він оголошував своєю культурною спадщиною. Саме тому найбільше від російських атак на культурну спадщину страждають Харківщина, Донецька та Одеська області. Загалом цілями росіян стали понад 900 об’єктів історії та культури.

Крім того, в окупації перебуває понад 20 тисяч пам'яток культури національного та місцевого значення.

«Путінський режим продовжує багатовікову традицію мародерства на культурному фронті, що була започаткована ще в російській імперії та продовжена в СРСР. Тому на міжнародному рівні потребуємо негайного реагування на тіньову торгівлю культурними цінностями. Створення надійних правових рамок, збільшення заходів безпеки, взаємодії між правоохоронцями різних держав», – наголосив прем’єр.

Очільник Уряду відзначив важливість ретельної та правильної оцінки збитків і втрат у сфері культури. Ця інформація, за його словами, складе основу доказової бази для міжнародних судових інституцій.

«Тому всі знищені або постраждалі внаслідок російської агресії обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального державного реєстру. Він буде одним із інструментів визначення розмірів компенсацій від рф», – зазначив Шмигаль. 

На його думку, світу потрібен прецедент покарання за вандалізм і дикунство у сфері культури. Це матиме величезне значення для всього людства, для захисту і збереження надбання нашої цивілізації, у всіх частинах світу та на всіх континентах.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news