На Львівщині судитимуть адвокатку, яка поширювала антиукраїнську пропаганду

http://leopolis.news/post/101862/na-lvivshchyni-sudytymut-advokatku-yaka-poshyryuvala-antyukransku-propagandu

01/03/2024

Про це повідомляє відділ інформаційної політики Львівської обласної прокуратури.

За даними слідства, адвокатка протягом декількох років у мережі Інтернет поширювала серед населення антиукраїнську пропагандистську інформацію.

Для цього підозрювана, сформувавши стосовно себе імідж адвоката та експерта у «політичних справах», брала участь у програмах на російських та проросійських медіа. У своїх численних інтерв’ю вона поширювала маніпулятивні матеріали з виключним негативом щодо України.

Зокрема, у сюжетах жінка стверджувала, що Україна перебуває під іноземним управлінням, а Майдан мав на меті розвал країни. Зазначала, що правоохоронці нібито чинять свавілля.

Також жінка вказувала на наявність неонацистів та фашистів при владі в Україні та існування нацистських воєнізованих формувань.

У своїх інтерв’ю неодноразово виявляла зневагу до держави, її нації та мови, особливу увагу звертала на те, що українську мову штучно видумали, а галицький акцент більшість українців взагалі не розуміють. Транслювала переконання, що Україна є «мертвонародженою дитиною, яку видали за живу», «країною 404» та є російською територією.

Все це забезпечувало рф ідеологічною допомогою в проведенні підривної діяльності проти України.

За клопотанням прокурора підозрюваній обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Управління СБУ у Львівській області.

За інформацією Координаційної ради учасників бойових дій Львівщини при ЛОВА, мова йде про Світлану Новицьку.

«Ця особа, окрім іншого, є постійною "захисницею" у судах зрадників України, колаборантів, терористів та інших проросійських персонажів. А ще вона переконана у своїй безкарності, поширює пропагандистські наративи ворога, заперечує збройну агресію рф проти України, дискредитує українських Захисників та принизливо відгукується про українців», – йдеться у повідомленні Координаційної ради.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news