logo
16/04
15/04
2 ...

Воїн Володимир Коваль: «Захищати Вітчизну від ворога – це честь для кожного українця»

03-03-2024 17:42236

Воїн Володимир Коваль: «Захищати Вітчизну від ворога – це честь для кожного українця»

Наш земляк-воїн, мешканець села Волиці (Шегинівська ТГ) Володимир Коваль, позивний «Сільвер», з перших днів початку повномасштабної війни з росією стоїть разом з побратимами в обороні рідної землі. Він учасник бойових дій, у 2014-15 роках виконував бойові завдання на Донбасі, зокрема, від Волновахою,  Старогнатівкою, Гранітним, Трудівським. Його військова спеціальність – артилерист. В одному з боїв отримав важку травму ноги і довго проходив лікування та реабілітацію.

Зараз наш відважний земляк проходить службу на позиціях Донецького напрямку. Він служить у 24-ій ОМБР ім.. Короля Данила у мінометній батареї. Розмовляємо з п. Володимиром по телефону у короткі хвилини відпочинку.

«Вже 24 лютого 2022 року, коли московські окупанти підступно почали повномасштабну агресію, ми разом з друзями прийшли до Мостиського військкомату, щоб стати на захист рідної землі. Тоді нас було 17 учасників АТО та мешканців Мостищини, які добровольцями пішли до лав ЗСУ. Відразу ж були відправлені на бойове злагодження у різні бригади. Я потрапив у 24-ту бригаду в Яворів, а 27 лютого вже разом з побратимами стояли в обороні в Золотому на Донбасі. Тут перебували в оточенні, але успішно вийшли, майже без втрат. Потім виконували бойові завдання під Бахмутом. Величезну підготовчу військову роботу провели для звільнення від ворога регіонів на Миколаївщині та Херсонщині.

Зараз стоїмо у Донецькому напрямку, я, як артилерист-мінометник, разом з побратимами виконуємо свою роботу в обороні рідної землі».

«А що для вас є військовий обов'язок?»

«Не треба боятися йти захищати рідну землю! Потрібно кожному зрозуміти, наскільки зараз важливим і серйозним є питання збереження рідної країни від окупації. Якщо ви зараз не цікавитеся війною, стоїте осторонь, не захищаєте Вітчизну від ворога, – то завтра війна прийде до вашого дому. А ворог підступний і жорстокий, несе смерть і все руйнує. Тому так важливо сьогодні всім, хто почуває себе відповідальним за долю країни, має сили і здоров'я, йти захищати Україну. Тим більше зараз у нас працюють «рекрутингові центри», де кожен може вибрати собі військову спеціальність, підрозділ, де хоче проходити службу. Тоді після навчання, відповідної підготовки і військового злагодження, буде скерований у бойові підрозділи захищати нашу територію від ворога.

Наші воїни – безстрашні і стійкі, таких немає в жодній армії світу. Адже у перші місяці війни у 2022 році в армії були прості хлопці з народу – колишні бізнесмени, робітники, вчителі, люди з цивільних професій з усіх областей України. І саме вони зупинили шалений наступ, стримали ворога у прагненні захопити Україну».

«Що найбільше вас мотивує?»

«Підтримка рідних, близьких мені людей, моєї сім'ї. Щирі слова у коротких телефонних розмовах допомагають у непрості хвилини, які часто бувають на фронті. А ще зустрічі з волонтерами. Дякуємо мостищанам, що не забувають про нас. Розумієш, що за тобою стоять твій дім, сім'я, друзі і відчуваєш їх плече, увагу і повагу. І це мотивує».

«Коли вас чекати вдома з Перемогою?»

«Ця війна кровопролитна, безжалісна і тривала. Але всі війни колись закінчуються, найчастіше за столом переговорів. Міжнародні партнери підтримують Україну, бо бачать наскільки героїчно і безстрашно стоїть наш воїн проти московської навали.

Я вірю і переконаний, що росія розвалиться, розпадеться на маленькі регіони, бо така жорстока і нелюдська імперія не має майбутнього. Маємо з цього приводу чимало подібних прикладів з історії.

Ще раз звертаюся до наших чоловіків, до всіх, хто здоровий і може тримати в руках зброю: ставайте на захист рідної землі. Буде вмотивована, добре підготовлена наша армія, буде більше зброї,– тоді і скоріше проженемо окупанта з рідної землі.

Пам'ятаймо: захищати Вітчизну від ворога – це честь для кожного українця, для справжнього чоловіка».

Підготувала Галина СОРОКА, Leopolis.news