logo
08/08
06/08
05/08
04/08
03/08
01/08
31/07
2 ...

ЛОР виступає проти відсторонення облрад від формування перспективних планів громад (ЗВЕРНЕННЯ)

30-10-201991

ЛОР виступає проти відсторонення облрад від формування перспективних планів громад (ЗВЕРНЕННЯ)
Фото: ukrinform.ua

Львівська обласна рада підготувала звернення до вищих органів влади із закликом не підтримувати законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)».

Про це повідомила пресслужба облради.

«Львівщина занепокоєна наміром центральної влади виключити обласні ради з процесу формування перспективних планів формування територій громад. Тому облрада підготувала звернення до вищих органів влади із закликом не підтримувати проєкт Закону України № 2189 від 30.09.2019 року «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад»», – зауважив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Звернення адресовано до президента, Верховної Ради та прем’єр-міністра України, обласних рад. Як зазначено в документі, згаданим законопроєктом пропонують змінити процедуру напрацювання та затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей. Зокрема, автори законопроєкту вважають за доцільне забрати в обласних рад України повноваження схвалювати перспективні плани, тобто усунути представників територіальних громад, які були обрані на виборах саме задля донесення думки місцевого населення.

«Як вбачається із пояснювальної записки до згаданого проєкту, автори зазначають, що «обласні ради не завжди вчасно та раціонально приймають рішення щодо схвалення перспективних планів формування територій громад областей, часто політизуючи цей процес з метою збереження свого впливу на потенційних виборців». Проте така позиція авторів є безумовно хибною та сприймається нами як позбавлення місцевих громад «права голосу» при проведенні процедури об’єднання громад. Розробляючи такі законопроекти, автори мали б ознайомитися з відповідними положеннями Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», які визначають, що обласні ради здійснюють представництво спільних інтересів територіальних громад області», – зазначено у зверненні.

Наголошено також, що саме обласні ради є тими органами, які здатні реально впливати на формування перспективних планів в умовах, коли обласні державні адміністрації не мають наміру дослухатися до побажань та потреб місцевих громад.

«Позбавляючи обласні ради повноважень щодо схвалення перспективних планів формування територій громад областей, Верховна Рада України нівелює право громад бути почутими, а депутатів, які представляють своїх виборців позбавляють можливості виражати й захищати інтереси відповідної територіальної громади», – вважають автори звернення.

Вони нагадують, що в Україні триває активний процес децентралізації влади, який за своєю суттю передбачає передачу повноважень від центральних органів виконавчої влади до органів місцевого самоврядування «на місцях», зазначаючи, що «законопроєкти такого характеру свідчать про абсолютно протилежні наміри, оскільки місцеве самоврядування свідомо позбавляють можливості контролювати процес напрацювання та затвердження перспективних планів формування територій громад областей».

«З огляду на це, ми, депутати Львівської обласної ради, висловлюємо свою тривогу щодо наміру народних депутатів України обмежити права й можливості місцевого самоврядування в процесі проведення об’єднання територіальних громад та закликаємо не підтримувати проєкт Закону України № 2189 від 30.09.2019 року «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)», – йдеться у зверненні.

Leopolis.news