logo
11/08
10/08
09/08
08/08
2 ...

Комітет Ради одноголосно рекомендував розглянути подання на Дубневича

30-10-2019700

Комітет Ради одноголосно рекомендував розглянути подання на Дубневича
Фото: УНІАН

Регламентний комітет Верховної Ради одноголосно рекомендував розглянути на засіданні парламенту рішення про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від Львівщини Ярослава Дубневича.

Як повідомляє «Українська правда», таке рішення прийняли під час засідання регламентного комітету 30 жовтня 

Зазначається, що комітет підтримав усі три подання на Дубневича.

На засіданні був присутній генеральний прокурор Руслан Рябошапка і керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Дубневич на засіданні комітету просив визнати подання незаконним. Нардеп закликав не підтримувати подання і заявляв, що нікуди не тікатиме.

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що якщо парламент проголосує за зняття недоторканості з Ярослава Дубневича, навряд чи взяття під варту відбудеться в стінах парламенту, повідомляє телеканал ZIK.

За словами Рябошапки, ВРУ може проголосувати щодо скасування недоторканності Дубневича, якщо це питання буде внесено в порядок денний. 

«Парламент може завтра розглянути, але це треба задавати питання парламенту, якщо буде включено у порядок денний, то, очевидно, що завтра це питання буде розглянуте», – сказав посадовець.

Також Рябошапка прокоментував саму процедуру затримання, а саме можливість арешту народного депутата у сесійній залі: «Що ж до того, чи може бути затримання у парламенті, у сесійному залі – це є можливо, але я, чесно кажучи, не є прихильником такого».

Водночас він додав: «Очевидно, ми будемо наполягати на тому, щоб парламент дав згоду на затримання і на застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Ми вважаємо це необхідним, але парламент – це не те місце, де треба робити такі речі, які більше мають елементи шоу, аніж кримінально-процесуальних процедур».

Нагадаємо, 17 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка направив у Раду подання, за яким нардепи мають дати згоду на притягнення Дубневича до кримінальної відповідальності. Згодом Рябошапка повідомив, що на етапі реєстрації у Верховній Раді зараз перебуває три подання на народного депутата Ярослава Дубневича.

Станом на 21 жовтня Дубневич заявив, що не отримав копії подання.

Подання ГПУ Дубневич пов’язує зі своєю «політичною діяльністю і принциповим неголосуванням по певних проектах законів, в тому числі закон про судову реформу, або намаганням будь-яким чином виконати доручення президента та до 1 листопада продемонструвати свою ефективність».

Leopolis.news