logo
08/08
06/08
05/08
04/08
03/08
01/08
31/07
2 ...

Самбірська районна влада відстояла свою модель децентралізації

31-10-2019417

Самбірська районна влада відстояла свою модель децентралізації

Учора, 30 жовтня, в сесійній залі Самбірської районної ради відбулось громадське обговорення моделі майбутнього адміністративно-територіального устрою району (округу). 

 Про це повідомив кореспондент Leopolis.news

В обговоренні взяли участь перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський, т. в. о. директора департаменту економічної політики ОДА Степан Куйбіда, голова районної ради Віталій Кімак, перший заступник голови РДА Петро Герман, міський голова Самбора Юрій Гамар, депутати районної та обласної рад, голови ОТГ, сільські голови та інші.

Нагадаємо, що напередодні на сесії депутати прийняли звернення до голови Львівської ОДА щодо реалізації проекту майбутньої децентралізації. На Самбірщині утворено найбільше в області – 10 об’єднаних територіальних громад. За словами голови райради Віталія Кімака, окремі стали економічно спроможними і надалі як нові органи місцевого самоврядування готові ефективно розв’язувати проблемні питання. Результати їхньої роботи, якісні зміни можна наочно побачити. До них приїжджають переймати досвід.

Однак Міністерство регіонального розвитку України спустило Самбірському району свою модель майбутнього адміністративно-територіального устрою – на основі наявних  мають бути створені лише три міські ОТГ: Самбірська, Рудківська та Новокалинівська.

З таким, як назвали, силуваним проектом категорично не погоджуються депутати, керівництво та насамперед голови успішних громад. З цього питання на сесії райради виникла дискусія. У підсумку зійшлися на тому, що район заслужив мати п’ять ОТГ – Рудківську, Новокалинівську міські, Бісковицьку, Ралівську сільські ОТГ та окрему Самбірську, оскільки жодна з громад та сільських рад з певних економічних та господарських міркувань не бажають об’єднуватись з містом.

Таку модель Самбірського району на громадському слуханні аргументовано перед представниками ОДА відстоювали Віталій Кімак, Петро Герман, депутат облради Володимир Кужидло, районні депутати, голови нинішніх ОТГ.

Після дискусій, обміні думками перший заступник голови ЛОДА  Василь Лозинський визнав їхні аргументи доволі доказовими та переконливими. У профільне Міністерство, сказав він, будуть надіслані пропозиції, проголосовані на сесії та схвалені на громадському слуханні. Але чи матиме Самбірщина запропоновану свою модель децентралізації з п’ятьма ОТГ, залежатиме від рішення Києва.

Фото автора

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news