logo
27/05
26/05
2 ...

У Львові урочисто відзначили 112-ту річницю Пласту (ФОТО)

13-04-2024 14:52448

У Львові урочисто відзначили 112-ту річницю Пласту (ФОТО)
Фото: Роман Балук

Сьогодні, 13 квітня, пластуни Львова зустрілися на урочистому церемоніалі з відзначення Дня першої Пластової присяги.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Це щорічна акція, присвячена заснуванню найбільшої молодіжної організації України Пласт. Цього року організація святкує свою 112-ту річницю.

Від громади міста пластунів привітала заступниця міського голови Львова з гуманітарних питань Ірина Кулинич.

«Щороку Пласт відкриває себе по-новому. Серед пластунів зараз є дуже багато волонтерів, є дуже багато воїнів, і, на жаль, багато хто загинув. Ви вірні Богові, вірні Україні. Будьте завжди прикладом для своїх однокласників, друзів, знайомих, для своїх родин та для всієї України. Ми пишаємося Пластом, пишаємося, що ви є серед нас. І ми завжди будемо вашими помічниками», - звернулася до пластунів Ірина Кулинич.

Також від громади міста Ірина Кулинич вручила подяки п’ятьом пластунам. Зокрема, подяки отримали члени Львівської міської молодіжної громадської організації «Станиця Львів Пласту – Національної скаутської організації України» Ольга Фегецин - гніздова та засновниця гнізда ч.44 «Джбан карпатських чарів», Євген Миколишин - гніздовий та засновник гнізда ч.1 «Лицарі Дивосвіту», Денис Шимоняк - гніздовий та засновник гнізда ч.9 «Приблуди Горобиної ночі», Юлія Кормош – референтка булави пташат у складі Станичної пластової ради. А також Ольга Кальбус - крайова референтка уладу пластунів пташат у складі Крайової пластової ради Національної скаутської організації України  Пласт.

Водночас пластуни подякували Львівській міській раді за постійну підтримку, тривале партнерство та допомогу у розвитку молоді міста.

Під час святкування також відбулися такі урочисті пластові церемоніали: пов’язання хусток пташат і новаків (прийняття до пластового гуртка), складання пластової присяги, надання відзначень за вагому пластову та суспільну корисну діяльність.

Нагадаємо, Днем народження організації вважається саме день складання першої Пластової присяги на вірність Богові та Україні. Подія вперше відбулась у Львові 12 квітня 1912 року. Ця ініціатива відображає єдність пластунів по всьому світу та відданість принципам, традиціям та цінностям руху. Сьогодні, в часі війни, пластова присяга є пам'яттю про тих, хто віддав своє життя за батьківщину, і обіцянкою майбутнім поколінням боротися за незалежність України.

Відтак, вчора,  12 квітня, пластуни відвідали Личаківське кладовище та віддали шану друзям, які не зломили своїх присяг та поклали життя за волю України.

«Для нас ця подія є дуже знаковою саме у День відзначення  першої Пластової присяги, адже ми присягаємо на вірність Україні та допомозі іншим. Вчора ми вшанували памʼять тих, завдяки кому маємо змогу святкувати своє 112 - річчя. Кожен з них до останнього подиху був вірним Богові та Україні, як і пообіцяв під час пластової присяги. І в найважчий для країни час  став на її захист. На жаль, уже 54 пластуни віддали своє життя за незалежність нашої держави», - зазначили у ЛММГО «Станиця Львів Пласту – Національної скаутської організації України».

Більше про Пласт у Львові можна дізнатись на сайті організації, або на Facebook-сторінці.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news