logo
25/05
24/05
2 ...

Омбудсмен позитивно оцінив закон про мобілізацію

16-04-2024 17:441054

Омбудсмен позитивно оцінив закон про мобілізацію
Фото: ukrreporter.com.ua

Уповноважений Верховної Ради з правл людини Дмитро Лубінець позитивно оцінює ухвалений закон про мобілізацію.

Про це він заявив на брифінгу, передає «Укрінформ».

«На мій погляд, законопроєкт, який був прийнятий в умовах, в яких зараз перебуває Україна, це найкращий варіант, на який ми могли сподіватися. Принципові зауваження, які я направив як уповноважений на профільний комітет, на мій погляд, практично всі були враховані», - сказав Лубінець.

За словами омбудсмена, потрібно розуміти, що зараз на лінії фронту тривають надзвичайно важкі бої і військові, які там перебувають, мають мати змогу, зокрема, отримувати відпустку, а для цього треба збільшити кількість українців у лавах ЗСУ.

«Але, на мій погляд, тепер процедура виглядає максимально демократично, без примусу. Всі військовозобов'язані мають пройти процедуру, зокрема перевірку своїх даних у реєстрі, і після цього ті, хто не виконуватимуть норми закону, будуть підпадати під дії знову ж таки демократичних принципів у нашій державі. Це ТЦК звертаються до органів НПУ і виключно органи Нацполіції, відкриваючи кримінальне чи адміністративне провадження, займаються особами, які не виконують дії ухваленого закону», – зазначив Лубінець.

Як повідомляли, сьогодні Президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news