logo
23/05
2 ...

У Львові почали реставрувати балкон на 100-річній пам’ятці архітектури

16-04-2024 21:24198

У Львові почали реставрувати балкон на 100-річній пам’ятці архітектури
Фото: ЛКП «Бюро спадщини»

У Львові у межах програми співфінансування розпочали роботи з реставрації балкона на головному фасаді понад 100-річного будинку-пам’ятки архітектури на вул. Кирила і Мефодія, 29.

Виконавцем програми є ЛКП «Бюро спадщини», а координатором – міське управління охорони історичного середовища. Реставраційні роботи планують виконати до кінця літа цього року, повідомляє прес-служба ЛКП.

«Наші львів’яни, наші українці вміють брати відповідальність на себе, і ми бачимо позитивний результат навіть в таких дрібних речах, як програма співфінансування. Це відповідальність за власний будинок, за власне житло, за історію, за архітектуру міста. Це вже не перший балкон, і ми сподіваємося, що цього року буде ще кілька таких об’єктів, які ми зможемо відреставрувати і повернути їм гарний архітектурний та історичний вигляд», – зазначила керуюча справами виконавчого комітету ЛМР Наталія Алєксєєва.

Загальна вартість реставраційних робіт балкона на вул. Кирила і Мефодія, 29 – 212 тис. грн. Проте фінансова частка мешканців становить лише 10 тис. грн, які є обов’язковим внеском, відповідно до умов програми співфінансування. 

 

«Треба наголосити, що балкони є унікальним явищем нашого міста. У жодному європейському місті немає так багато балконів, як у Львові й мешканці повинні розуміти, що це їхня власність, вона належить до їхньої площі квартири, і що вони повинні за них дбати, так само як і за свою квартиру», – зазначила пані Тетяна під час брифінгу 16 квітня на тему програми співфінансування реставрації балконів. 

 

Аби взяти участь у програмі співфінансування, мешканці повинні ознайомитись із вимогами, узгодити цей намір з сусідами та підготувати визначений пакет документів. Зокрема, серед ключових умов програми є те, що балкони, еркери, лоджії повинні належати до житлових квартир, які є у приватній власності та розташовані виключно на головних фасадах будинків – пам’яток культурної спадщини Львова. 

 

Програма співфінансування діє вже не перший рік, а тому зараз відбувається почергове коригування заявок та супровідної до них документації, які мешканці подавали раніше. Серед проєктів, які будуть розпочинати організовувати, є реставраційні роботи балконів на вулицях Огієнка, Нечуя-Левицького та Зарицьких.

 

«Стосовно набору, який здійснювався протягом 2023-24 років, то слід зазначити, що прийняли лише 12 заявок з насправді великого масиву звернень. В основному через подання неповного пакета документів або неузгодження позиції зі співмешканцями, сусідами, оскільки програма передбачає комплексне розв’язання проблеми реставрації балконів. Наступний набір плануємо оголосити восени для того, щоб всі охочі могли допрацювати свої звернення, подати їх та відповідно бути включеними у цю програму», – розповіла на брифінгу заступниця директора ЛКП «Бюро спадщини» Стефанія Топилко. 

До слова, минулого тижня у межах програми продовжено роботи з реставрації балконів на вул. Гоголя, 10.

Leopolis.news