logo
20/05
19/05
18/05
16/05
15/05
2 ...

Майк Джонсон: Краще надіслати українцям зараз кулі, ніж посилати туди американських солдат

18-04-2024 15:45217

Майк Джонсон: Краще надіслати українцям зараз кулі, ніж посилати туди американських солдат
Фото: Getty Images

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що надання Україні летальної допомоги є критично важливим і зараз не час «не час грати з цим у політику».

Як повідомляє «Суспільне», про це він сказав в етері американського телеканалу C-SPAN.

Джонсон заявив, що не боїться втратити свою посаду, інакше «ніколи не зміг би виконувати свою роботу».

Однак, за його словами, він хоче все зробити правильно.

«Історія судить нас за те, що ми робимо. Нині настав критичний час – критичний час на світовій арені. Я міг би прийняти егоїстичне рішення і зробити щось інше, але я роблю тут те, що вважаю за правильне. Я думаю, що надання допомоги Україні прямо зараз критично важливе», – сказав спікер.

Він зазначив, що вірить даним розвідки у те, що росія може напасти на країни Європи, які є членами НАТО.

«Я вважаю, що Сі Цзіньпін, Володимир Путін та Іран справді є віссю зла. Я думаю, що Путін пройшов би маршем через Європу, якби йому дозволили. Наступного разу він міг би піти на Балкани. Я думаю, що він може мати конфлікт з Польщею або одним із наших союзників по НАТО», — сказав Джонсон.

Спікер Палати зазначив, що «не час грати з цим у політику», інакше участь у війні доведеться брати американським солдатам. Джонсон розповів, що його син вступає до Військово-морської академії, тому для нього це особисте питання.

«Я вважаю, що краще надіслати українцям зараз кулі, ніж посилати туди наших американських хлопців. Це не гра. Ми не можемо грати із цим у політику. Ми повинні чинити правильно. І я збираюся надати можливість кожному члену Палати представників проголосувати з цього приводу по своїй совісті та своїй волі», — наголосив він.

Нагадаємо, що 16 квітня Джонсон представив чотири окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та фінансування національної безпеки. Згодом він запевнив, що   дотримується свого плану винести на голосування низку законопроєктів про іноземну допомогу, включно з фінансуванням для України. Голосування має відбутися ввечері 20 квітня.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news