logo
22/04
21/04
19/04
17/04
16/04
15/04
12/04
2 ...

Злочин без покарання: що чекає на Петра Димінського

04-11-2019 12:39435

Злочин без покарання: що чекає на Петра Димінського
Фото: oligarh.media

Скандальний львівський бізнесмен, що втік з України, втратив залишки впливу, намагаючись уникнути в'язниці за смертельну ДТП під Львовом.

Одіозні українські політики та бізнесмени в спробах втекти від кримінального переслідування все частіше беруть на озброєння давню практику втечі за кордон. Один з найвідоміших першопрохідців на цій ниві був екс-перший віце-прем'єр України Павло Лазаренко, якого свого часу Transparency International включила в топ-10 найбільш корумпованих політиків світу. Лазаренко втік з України в 1999 році, за тиждень до зняття з нього недоторканності, але сховатися від відповідальності йому не вдалося - незабаром він був арештований в США та в 2006 році засуджений до тюремного строку за відмивання грошей. Американська влада також домоглася арешту його активів по всьому світу на суму понад 272 млн доларів. 

Найзначніша хвиля втеч була зафіксована в 2014 році - тоді з України втікли всі «вершки» занепалої Партії регіонів на чолі з Віктором Януковичем, що осілив в Росії. Частина активів втікачів виявилася заарештована (в тому числі завдяки правоохоронцям європейських країн), частину вдалося конфіскувати, але всі «регіонали»-втікачі досі так і не опинилися в тюрмі. 

Окремо можна згадати персонажів, які втекли з країни не з політичних або економічних, а суто по кримінальних мотивах. І першість тут, мабуть, належить одному із західноукраїнських «динозаврів», скандально відомому львівському бізнесмену та екс-нардепу Петрові Димінському. Після Євромайдану він став одним з «бенефіціарів» нової влади, зумівши завести в ряд держструктур близьких до нього людей. Серед них ЗМІ називали, зокрема, Андрія Пивоварського, що став міністром інфраструктури в 2014 році.

Сам же Димінський всіляко заперечував наявність у нього впливу на політиків. «Я не звертаюся за допомогою для вирішення якихось питань по бізнесу... Я пенсіонер з правом бути самостійним», - так скромно він сказав про себе в 2016 році, пафосно підсумувавши, що «врятувати державу може тільки диктатура закону».

Грім грянув 18 серпня 2017 року. В той день на трасі біля Львова сталася ДТП, в якій загинула молода жінка Наталія Тріла. Тоді ж на всю країну прогримів відчайдушний пост її брата Степана Мацевко.

«...В мене в родині сталася біда. Погань, що називається Петро Димінський, вбив мою сестру Наталю Трілу. Близько 15.00 год. вона виїхала на своєму авто зі Львова в напрямку села Ямельня Яворівського району, де вона проживала. В дозволеному місці вона повернула ліворуч в сторону села. В цей час Мерседес моделі S-65 AMG (н/з АС0277ВР), яким керував Димінський, в супроводі позашляховика марки Lexus (н/з ВС0222СК), грубо порушивши ПДР, на великій швидкості в населеному пункті здійснив обгін у недозволеному місці. Внаслідок цього сталася страшна ДТП, в якій загинула моя сестра. Після ДТП Петро Димінський, як останнє лайно, не надавши першої медичної допомоги, пересів в позашляховик Lexus (н/з ВС0222СК) і змився у невідомому напрямку. Після чого до авто Димінського підійшов його охоронець і стверджував що це він був за кермом «Мерседеса», - написав Мацевко. Через кілька годин після цього поліція Львівської області відзвітувала, що аварію скоїв нібито не Димінський, а 43-річний львів'янин.

20 серпня Наталю Трілу поховали у весільному вбранні, оскільки вона збиралася виходити заміж, а наступного дня суд заарештував охоронця Димінського Андрія Борща, який взяв на себе провину та у якого, як з'ясувалося, до цього був діагностований рак. Ще через день Петро Димінський спішно відлетів з країни і осів в Греції - це стало відомо з судових постанов по його тяжбі з екс-міністром енергетики України Ігорем Насаликом, якому намагається насолити львівський олігарх.

Його підлеглі в Україні тим часом намагаються зам'яти справу, але марно - вона набуло такого скандального обороту, що поліцейські під тиском громадськості були змушені провести об'єктивне розслідування. Яке показало, що Борщ не керував Mercedes в момент аварії. В результаті йому повідомили підозру в приховуванні злочину, а Димінського, який ігнорував виклики на допит, Національна поліція в кінці 2017 року оголосила в міжнародний розшук за підозрою в скоєнні цього злочину.

Весь цей час Димінський залишається недоступним для українських правоохоронців, а його представники в Україні тим часом зробили все можливе, щоб відкупитися від родичів загиблої та «вирішити питання» в судах про закриття кримінального провадження проти свого шефа. І якщо з першим у них вийшло домогтися свого (мати Наталії Тріль отримала компенсацію та відмовилася від претензій), то з другим завданням вони поки впоратися не можуть.

А зовсім недавно, як грім серед ясного неба, пролунала новина про те, що ще в березні цього року детективи НАБУ провели допит Димінського в приміщенні українського посольства в Греції в рамках кримінального впровадження, де він проходить як свідок. Чому слідчі під час допиту не затримали втікача, який в Україні заочно арештований рішенням суду, залишається загадкою - в відомстві Артема Ситника цей факт вперто не коментують.

З чуток, Димінський не шкодував «аргументів» для того, щоб домогтися індульгенції від влади і повернутися в Україну без ризику опинитися у в'язниці. Але проблема в тому, що ситуація з моменту його втечі змінилася, і зовсім не в його користь.

«Вплив Димінського за останні роки було практично помножено на нуль, і зараз він фактично являє собою «пародію на олігарха», - каже на умовах анонімності знайомий з ним західноукраїнський політик. Непрямим підтвердженням «списання» одіозного втікача є факт продажу ним в минулому році телеканалу ZIK оточенню кума Володимира Путіна Віктора Медведчука (Димінський хотів за нього свого часу виручити 10 млн доларів, але за скільки він сторгувався з «медведчуківцями», невідомо).

На ладан дихають і залишки його бізнесу, якого Димінський потрохи позбавляється. Так, зовсім недавно сім'я Димінського позбулася бізнес-центру у Львові, де раніше був відкритий музей історії ФК «Карпати». Останній поки що числиться в списку активів Димінського, але, схоже, його також чекає незавидна доля. Про причини розпродажі «нажитого непосильною працею» можна тільки здогадуватися, втім, як стверджують знаючі люди, Димінському давно не дає спокійно спати великий борг одному з українських олігархів. Від якого, схоже, йому не вдається сховатися навіть на шикарній віллі в Греції.

Дмитро Грицай, «Олигарх»