logo
24/06
23/06
21/06
2 ...

Нинішні обмеження електропостачання в Україні можуть тривати до серпня – Бойко 

16-05-2024 15:19195

Нинішні обмеження електропостачання в Україні можуть тривати до серпня – Бойко 
Фото: ілюстративне

Відключення споживачів, що розпочалися із 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку дефіцит в енергосистемі буде навіть за високих температур.

Таку думку висловив радник прем'єр-міністра України, член наглядової ради НЕК «Укренерго» Юрій Бойко, пише «Економічна правда».

«Якщо говорити про обмеження, що розпочалися добу тому, то в цих умовах нам доведеться жити, за моїми оцінками, до серпня. У серпні-вересні очікую незначне покращення в силу різного набору факторів», – сказав Бойко.

Зокрема, у цей період атомна генерація виходитиме з активної фази ремонтів, а в енергосистемі ще буде присутня велика кількість сонячної генерації. Знизиться також навантаження на енергосистему за рахунок все ще теплої, але вже не спекотної погоди, пояснив Бойко. 

«Якщо говорити про травень, то ці обмеження могли розпочатися трохи пізніше, якби не така холодна погода», – зауважив Бойко.

Він пояснив, що зі зниженням температури населення почало активно використовувати обігрівальні прилади й в енергосистемі утворився дефіцит навіть з урахуванням активного імпорту електроенергії.

«З метою втримання енергосистеми у збалансованому стані й недопущення аварій диспетчери були вимушені вдаватися до екстраординарних заходів і застосовувати вимкнення споживачів», – заявив Юрій Бойко. 

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news