logo
14/06
13/06
12/06
11/06
2 ...

Махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн: ДБР затримало мільярдера Кропачова 

17-05-2024 16:26263

Махінації у вугільній сфері на понад 2 млрд грн: ДБР затримало мільярдера Кропачова 
Фото: ДБР

Працівники ДБР у взаємодії з Націполіцією затримали фактичного власника ТОВ «Краснолиманське», що входить до групи компаній ТОВ «Укрдонінвест», який через керівництво свого підприємства та службових осіб Міністерства енергетики України та Державної податкової служби України завдав державі шкоди на понад 2 млрд грн на махінаціях у вугільній сфері.

Як інформує ДБР, український мільярдер забрав у власність активи сина експрезидента-утікача Олександра Януковича та отримав фактичний контроль над багатьма державними шахтами та збагачувальними фабриками східних регіонів.

За даними видання «Економічна правда», йдеться про Віталія Кропачова. 

Він, його довірена особа, керівник підприємства та бухгалтер об’єднались у злочинну організацію, яка не давала працювати та доводила до банкрутства Державне підприємство «ВК «Краснолиманська».

Держпідприємство залежне від ТОВ «Краснолиманське», оскільки не має можливості проводити видобуток кам’яного вугілля з власних пластів, які знаходяться нижче ніж пласти, які видобувались товариством.

Бізнесмен вирішив скористатися такою ситуацією, та через оборудки з податковими пільгами, які привласнювались його структурами, намагались довести держпідприємство до банкрутства. За розробленою ним схемою всі відшкодування з бюджету, зокрема через застосування «нульової» ставки ПДВ отримували комерсанти, при цьому держпідприємство штучно накопичувало борг перед державою.

При цьому товариство користувалось обладнанням державного підприємства.

Як стверджують в ДБР, у межах розробленого протиправного механізму, керівництво держпідприємства не вживало жодних дій з відшкодування комерсантами отриманих «пільг», натомість нарощувало заборгованість перед бюджетом, зокрема й через штрафні санкції та пеню. Тим часом воно сплачувало всі відповідні платежі власнику підконтрольних бізнесмену комерційних структур. Гроші на мільярди гривень надалі відмивались через купівлю-продаж рухомого та нерухомого майна.

За інформацією «ЕП», У 2014 році Віталій Кропачев викупив кілька збагачувальних фабрик на підконтрольній частині Донеччини та Луганщини, а у 2017-му — шахту «Краснолиманська». 

У 2019 році почав розвивати медіанапрямок. Зокрема, купив 2 ТВ-канали, «Інфо24» і «Так TV», а у грудні 2021 року придбав компанію «Ера продакшн». Влітку 2022 року Кропачов придбав компанію «Корона Санрайс», яка володіла цифровою ліцензією на трансляцію «4 каналу». У 2023 році запустив телеканал Ukraine World News.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news