logo
25/06
24/06
23/06
20/06
19/06
18/06
17/06
2 ...

Розпочалися навчання на ЗРК Patriot, який Німеччина додатково передасть Україні, – міністр оборони ФРН

18-05-2024 15:45428

Розпочалися навчання на ЗРК Patriot, який Німеччина додатково передасть Україні, – міністр оборони ФРН
Фото: bmvg.de

Німеччина вже розпочала підготовку українських військовослужбовців, які використовуватимуть для захисту України обіцяну їй додаткову протиповітряну установку Patriot. 

Про це міністр оборони Борис Пісторіус заявив на зустрічі з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом, пише 18 травня сайт німецького міноборони.

За його словами, Німеччина й далі підтримує Україну в боротьбі з агресією РФ і готується передати Києву ракетний комплекс класу "земля – повітря" Patriot. 

Як відомо, Україна почала отримувати Patriot від партнерів у 2023 році. Цей комплекс, зокрема, здатний збивати ракети "Кинджал", які в Росії називають гіперзвуковими. Офіційно про передання Україні комплексів Patriot повідомили США (один комплекс) і Німеччина (два). Нідерланди передали Україні компоненти до цього ЗРК.

У квітні 2024 року Німеччина оголосила, що негайно передасть Україні ще один комплекс Patriot. 3 травня видання The New York Times із посиланням на начальника відділення наземної ППО та ПРО у штабі ВПС Німеччини Яна-Генріка Сугордта повідомило, що обіцяний Німеччиною у квітні зенітний ракетний комплекс Patriot може прибути в Україну не раніше ніж наприкінці червня.

Підготувала Леся БУРБАН, Leopolis.news