logo
15/06
14/06
13/06
11/06
2 ...

У парламенті Франції просять владу дозволити Україні бити їх зброєю по території росії

20-05-2024 09:51254

У парламенті Франції просять владу дозволити Україні бити їх зброєю по території росії
Фото: Генштаб ЗСУ

Голова комітету у закордонних справах французького парламенту Жан-Луї Бурланже закликав владу дозволити Україні завдавати ударів французькою зброєю по території росії.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Le Figaro.

Дослівно з листа Бурланже до французького керівництва: «Здається, настав час... Право на самооборону виключає право на недоторканність території агресора».

Він закликав відмовитися від «стриманості і прийняти рішення» за прикладом Британії, яка дозволила українським військам використовувати свою зброю проти росії. Бурланже наголосив, що це буде абсолютно законно, оскільки покладе край асиметрії між агресором і жертвою.

При цьому політик підкреслив, що ні Франція, ні інші західні партнери України не хочуть воювати з росією, тому «мова йде не про їхнє втручання на театрі воєнних дій, а про зняття невиправданого табу».

Для довідки: Від початку повномасштабного вторгнення росії Україну постійно обмежували в праві використовувати зброю, отриману від західних країн, для нанесення ударів по території рф. Таке обмеження на Заході пояснювали тим, що вони дають Україні зброю для захисту від росії, а не для нападу на неї.

У 2024 році відбулися певні зрушення в цьому питанні. Наприклад, після візиту до Києва міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Україна має право завдавати ударів по російській території британською зброєю.

У той же час, Сполучені Штати все ще дотримуються своєї політики щодо обмеження ударів України по росії. Однак під час візиту до Києва у травні держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна сама обирає, як вести війну, але США не заохочують удари по росії.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news