logo
24/06
23/06
21/06
2 ...

20 мільйонів на вітрила: куди зникли кошти зі львівського бюджету?

20-05-2024 13:49433

20 мільйонів на вітрила: куди зникли кошти зі львівського бюджету?
Фото: ілюстративне

Львівська міська рада виділила 20 мільйонів гривень на потреби Одеської академії військово-морських сил, зокрема на закупівлю вітрил для фрегата «Дружба». Проте звіт про витрачання цих коштів досі не оприлюднено, що викликає занепокоєння у голови бюджетної комісії Львівської міської ради Наталії Шелестак.

Про це депутатка міськради повідомила в ефірі передачі на Першому Західному.

За словами пані Шелестак, Одеська академія звернулася до Львова з проханням надати 20 мільйони гривень на вітрила та навігацію для фрегата «Дружба», який багато років не виходив у море. Бюджетна комісія ЛМР відхилила це прохання, але міський голова Андрій Садовий всупереч регламенту таки виділив 20 мільйонів гривень. Минуло пів року, а звіт про витрачення коштів на вітрила фрегата досі не оприлюднено.

«До нас звернулась Одеська морська академія  військово-морських сил з проханням надати 20 млн грн на вітрила для фрегата «Дружба». Він єдиний в Україні та багато років не виходив у море і вони мали намір його використовувати як навчальний, просили гроші на вітрила та навігацію, загальний запит був на 42 млн грн. Бюджетна комісія ЛМР його відхилила, але Андрій Іванович Садовий вирішив інакше і, всупереч регламенту, всупереч здоровому глузду та зверненню, якого ніхто не бачив, кошти виділили. Це був кінець року і тих 20 млн грн – це були єдині кошти, що залишилися в програмі. Ми не знаємо, куди витрачені кошти, тому якщо вони не нададуть звіт, який мали надати до 1 квітня, я буду змушена звертатись письмово не лише до них, а й в правоохоронні органи. Я вимагаю, щоб ми знали, на що ті 20 млн грн були витрачені», – наголосила Шелестак в ефірі.

Академія військово-морських сил не належить до комунальної власності Львівської міської громади, тому виникає питання, на якій підставі місто виділяє їй кошти.

Варто зазначити, що Фрегат «Дружба» – це навчальний трищогловий барк (судно з повним вітрильним озброєнням, який станом на 2021 рік – єдиний вітрильник України.

Ольга КОЦУПЕЙ, для Leopolis.news