logo
24/06
23/06
22/06
21/06
2 ...

Із 18 липня повістки зможуть розсилати поштою – постанова КМУ

20-05-2024 16:33630

Із 18 липня повістки зможуть розсилати поштою – постанова КМУ
Фото: ілюстративне

Кабінет Міністр України затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Відповідну постанову від 16 травня 2024 року №560 оприлюднили на урядовому порталі.

Згідно з текстом документа, повістки почнуть надсилати через 60 днів після набуття чинності закону про мобілізацію, тобто з 18 липня.

Резервісти та військовозобов'язані протягом 60 днів після оголошення мобілізації зобов'язані уточнити свої облікові дані через ЦНАП, електронний кабінет або ТЦК за місцем свого перебування або місцезнаходження.

Так, відповідно до постанови КМУ №560, повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) ТЦК або його відділу може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням (поштовим відправленням з оголошенням цінності з описом вкладення) з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.

У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка надсилається на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання.

Повістка надсилається адресату не пізніше ніж протягом наступного дня після підпису повістки відповідним керівником.

При цьому день явки за викликом визначається не раніше 14-го дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Як повідомляли, станом на 20 травня свої дані уточнили 415 тисяч військовозобов’язаних.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news