logo
25/06
24/06
23/06
21/06
2 ...

У ДПС розповіли про порядок припинення підприємницької діяльності

21-05-2024 10:38263

У ДПС розповіли про порядок припинення підприємницької діяльності
Фото: ДПС

У Головному управлінні ДПС у Львівській області інформують, що порядок припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця складається з шести етапів.

1. Подання державному реєстратору заяви встановленої форми про припинення підприємницької діяльності (фізособи-підприємці під час дії правового режиму воєнного стану можуть подати заяву про припинення підприємницької діяльності як особисто (звернутись до державного реєстратора із паспортом, ідентифікаційним кодом та подати відповідну заяву за встановленою формою) або ж подати заяву в електронній формі через особистий кабінет підприємця на порталі «Дія», яка підлягає розгляду впродовж 24 годин з моменту її подання. Важливим нюансом під час дії правового режиму воєнного стану є той факт, що у разі подання такої заяви представником, то державному реєстратору надається екземпляр оригіналу (нотаріально засвідчену копію) документа, що підтверджує його повноваження).

2. Розрахунок із всіма контрагентами фізичною особою – підприємцем та сплата всіх податків і зборів, отримання за необхідності акту звірки з органами Пенсійного фонду України (Відомості про всі податки та збори, які визначаються контролюючим органом або ж відомості про податкові борги, які підлягають до сплати, суб’єкти господарювання можуть отримати в Електронному кабінеті платника податків.

3. Закриття банківських рахунків фізичної особи - підприємця.

4. Подання ліквідаційної звітності до органів Державної податкової служби України у строки, встановлені Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями), (далі ПКУ).

5. Анулювання електронного кваліфіковано підпису фізичної особи- підприємця.

6. Зняття з обліку в органах Державної податкової служби України (відбувається після проведення згідно з пп. 78.1.7 п. 78.1. ст.. ПКУ документальної позапланової перевірки).

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news