logo
14/06
13/06
12/06
11/06
2 ...

У Львові до тюремних ув’язнень засудили двох колаборантів

21-05-2024 16:28253

У Львові до тюремних ув’язнень засудили двох колаборантів
Фото: соцмережі

За публічного обвинувачення Львівської обласної прокуратури двох громадян України засуджено за колабораційну діяльність (ч. 4, 6 ст. 111-1 КК України).

Про це повідомляє відділ інформаційної політики Львівської обласної прокуратури.

Їм призначено покарання у виді 11 та 5 років позбавлення волі. Також застосовано додаткові санкції –  позбавлено права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаними з адміністративно-господарськими функціями  строком на 15 років та позбавлено права займатися господарською діяльністю у сфері надання телекомунікаційних послуг строком на 15 років відповідно. Окрім цього, судом призначено конфіскацію майна кожного.

Прокурори в суді довели, що у Бердянську обвинувачений добровільно зайняв посаду директора в незаконному органі влади рф. Мова йде про «Комунальне підприємство «Бердянськводоканал» воєнно-цивільної адміністації міста Бердянск»

Перебуваючи на псевдопосаді, чоловік налагодив активну взаємодію з окремими представниками медіа. Протягом 2022-2023 років фігурант давав інтерв’ю, де висвітлював діяльність окупаційної адміністрації, які в подальшому розповсюджувались на багатотисячних проросійських Telegram-каналах.

Зокрема, у своїх ефірах він висловлював вдячність окупаційному керівництву адміністрації та зазначав, що рф надає значну допомогу для функціонування підприємства, чого не було при «колишній владі».

Окрім цього, в грудні 2022 року у тимчасово окупованому Мелітополі інший  обвинувачений, з метою провадження господарської діяльності у сфері надання телекомунікаційних послуг, задля взаємодії з державою-агресором, зареєстрував у незаконних органах влади підприємство, зайнявши там посаду генерального директора.

В подальшому чоловік укладав з окупаційною адміністрацією ряд контрактів щодо надання телекомунікаційних послуг, за що отримував зарплату в рублях.

Таким чином, шляхом просування російських наративів, обидва вказаних обвинувачених проводили інформаційну діяльність, спрямовану на дискредитацію української держави.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ у Львівській області.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news