logo
14/06
13/06
12/06
2 ...

Клієнти «Кредобанку» інвестували в ОВДП понад 3 мільярди гривень

22-05-2024 13:11171

Клієнти «Кредобанку» інвестували в ОВДП понад 3 мільярди гривень
Фото: ілюстративне

З початку повномасштабної російської агресії клієнти «Кредобанку» інвестували в облігації внутрішньої державної позики України понад 3 мільярди гривень. Більш як 70% цієї суми було вкладено у військові облігації.  Загалом українці та іноземні інвестори з початку повномасштабної війни інвестували у державні облігації України понад 1 трильйон гривень. 

Про це повідомляє пресслужба АТ «Кредобанк».

Відсоток рефінансування ринкових облігацій внутрішньої державної позики станом на 31 березня 2024 року становив 138 %, при цьому відсоток рефінансування ОВДП, номінованих у гривні – 207%. Ці показники свідчать про те, що Україна залучає через гривневі ОВДП більшу суму, ніж має виплачувати за діючими зобов’язаннями перед вкладниками в державні облігації.

«Завдяки залученим коштам від ОВДП ми змогли профінансувати понад 200 днів нашої оборони та захисту, що еквівалентно 15% ВВП України у 2023 році. В цілому інвестиції в облігації стали другим за обсягом джерелом фінансування держбюджету після міжнародної допомоги», - зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

З моменту повномасштабного вторгнення Кредобанк став одним із перших банків, який скасував комісії брокера за купівлю військових облігацій та знизив мінімальну суму інвестиції в державні цінні папери до 50 000 грн, тим самим відкривши доступ для широкого загалу клієнтів до первинного ринку ОВДП.

«Основні настрої клієнтів Кредобанку на 2024-й рік – це короткострокові, до 1 року, військові ОВДП у національній та іноземній валютах. Спостерігаємо також, що після закінчення терміну облігацій понад 50% клієнтів здійснюють повторне вкладення коштів. збільшивши суму вдвічі. Нині купівля ОВДП – це не просто інвестиція, це допомога державі для безперебійного фінансування економіки та Збройних Сил України під час війни.», - говорить Сергій Кучерявий,  Директор департаменту контролю ліквідності та цінних паперів АТ «Кредобанк».

ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) вважаються найнадійнішими цінними паперами в Україні, оскільки їхнє погашення у повному обсязі гарантується державою. Сьогодні купівля ОВДП – це допомога державі для безперебійного фінансування економіки та ЗСУ під час війни.

Кредобанк є первинним дилером на ринку облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), тобто має змогу придбати облігації із дохідністю, що пропонує Мінфін на аукціоні із розміщення ОВДП. Порогова ставка Кредобанку залишається незмінною – 50 000 грн.

Нині дохідність облігацій, яка визначається під час кожного аукціону Мінфіну, становить:

-  15% у гривні терміном на 1 рік, 16% - на 2 роки та до 17% - від трьох років

- 4.6% у доларах США терміном на 1 рік

- 3.25% у євро терміном на 1 рік.

Довідка:

«Кредобанк» заснований у Львові у 1990 році, віднесений Національним банком України до системно важливих банків України та входить до фінансової групи PKO Bank Polski – найбільшої фінансової інституції Польщі та однієї з найбільших фінансових груп Центрально-Східної Європи. Домінуючий підрозділ групи – найбільший банк Польщі PKO Bank Polski зі 100-літньою історією, один з найстійкіших банків Європи за результатами стрес-тестів Європейської адміністрації банківського нагляду (липень 2021 р.).

«Кредобанк» пропонує повний спектр послуг для роздрібних клієнтів, підприємств малого, середнього та великого бізнесу України. Банк активно кредитує малий, середній та великий бізнес, пропонуючи низку спеціальних програм та грантів у межах співпраці з ЄБРР та Європейською комісією, а також бере активну участь в державних програмах підтримки українського бізнесу. Банк має кредитний рейтинг за національною шкалою на найвищому рівні uaAAA зі стабільним прогнозом та короткостроковий кредитний рейтинг банку на найвищому рівні uaK1 від агентств «Стандарт-Рейтинг» та «Експерт-Рейтинг».                           

Leopolis.news