logo
16/07
15/07
08/07
28/06
25/06
24/06
21/06
20/06
19/06
10/06
08/06
07/06
31/05
30/05
2 ...

Львівський міськвиконком і судочинство

22-05-2024 13:39962

Львівський міськвиконком і судочинство

Передостанній тиждень травня тривожно склався для Андрія Садового. У Галицькому суді Львова розпочались і продовжились слухання кримінальних справ стосовно наближеного оточення міського голови. Продовжили слухати кримінальну справу виконкомівського головного фінансиста Олега Дроздова, і розпочали слухати кримінальну справу виконкомівської провідної бізнес-лідерки Олександри Сладкової.

Фандрейзерка

У березні 2023 року перший заступник Андрія Садового, колоритними мазками щедро змалював яскравий службовий портрет нинішньої фігурантки кримінального судового слухання.  Андрій Москаленко натхненно написав: «Олександра Сладкова, яка довший час очолювала управління екології і природних ресурсів ЛМР, переходить на посаду заступника директора департаменту економічного розвитку і буде опікуватися проєктами в сфері зелених технологій, які координує департамент економічного розвитку та інші департаменти. Олександра вибудувала дуже якісну роботу в управлінні екології, запустила ряд проєктів і тепер матиме новий виклик в межах Львівської міської ради. Окрім цього, будемо продовжувати розвивати проєкти, започатковані пані Сладковою в управлінні екології».

На територію міськвиконкому Олександра Сладкова ступила у 2012 році, де з порога її відразу закріпили за комунальною установою «Інститут міста» – святая святих Андрія Садового, з якої він подався у похід за підкоренням львівських владних вершин. У цій структурі Сладковій призначили посаду фандрейзерки, тобто довірили наповнювати інститутську казну зовнішньо залученими коштами. Далі Олександра Сладкова почала підніматись догори кар'єрним ліфтом: через кожні 2-3 роки все вище і вище.

За 12 років Сладкова реалізувала понад 30 великих проєктів із питань урбаністики, мобільності, екології, озеленення, зокрема реконструкції площі Двірцевої, облаштування пішохідних вулиць тощо. Ба більше, будучи членкинею Містобудівної ради, Олександра Сладкова персонально добирала кожну квіточку, кожну травинку для міського вуличного озеленення. На сайті львівського виконкому, який невідомо з яких міркувань називає себе «Львівською міською радою», про Сладкову так і написано: «Підбирає рослини для міських вуличних посадок». Тлумачний словник української мови повчає, що «підбирають» сміття, рослини – «вибирають» зі всієї їх різноманітності, а особу, яка буде щось вибирати – «обирають». Іще доречно звернути увагу, що львівські депутати мають свій портал Львівської міської ради.

Журналісти, екологи, відомі громадські діячі Львова не раз застерігали Олександру Сладкову бути обачною й поміркованою у своїх проєктах, проте вона не прислухалась до слушних порад. Отож передбачувано і трапилась каверза: екологія  не пробачила Сладковій халатного ставлення до природи.

Одне із львівських видань написало, що у Львові виник скандал довкола недбалого чищення озер у Снопківському парку. Місцеві мешканці поскаржились на утворення суцільних «екологічних» боліт довкола озер, берегами яких стало важко пройти. Львів'яни також поставили під сумнів законність проведення руйнівних очисних робіт. Екологи підтвердили, що спосіб чищення озер а-ля Сладкова завдав непоправної шкоди снопківському довкіллю і фатально зашкодив водоймам.

21 травня 2024 року Олександра Сладкова та її захисники не прийшли у судове засідання Галицького районного суду Львова, де фігурантку судового слухання звинувачують за двома кримінальними статтями: частиною 2 статті 364 (зловживання владою, службовим становищем, ув'язнення від 3 до 6 років) та частиною 2 статті 366 (службове підроблення документів, ув'язнення від 2 до 5 років).

Всім відомо, що Андрій Садовий є знаним львівським будівничим, особливо у центральній частині міста. Також відомо, що до міського голови часто звертаються грошовиті сановники з клопотанням, щоби знайти для них затишну й зелену ділянку поближче до ратуші з метою звити собі сімейне гніздечко. Таких ділянок у місті катма, але й сановники ваговиті, їм не відмовиш.  

Ось тут у когось і виникла геніальна кримінальна думка: якщо площу озер незаконно зменшити, тоді на новоутворених обітованих берегах можна реалізувати заповітну урбаністичну мрію. Принаймні з публікацій «Озера розбрату», «Розмір має значення» та інших дописів львівських активістів виникає зазначене припущення.

Фінансист

У понеділок, 20 травня 2024 року, о 10 годині суддя Галицького районного суду Львова Олег Юрків продовжив слухання кримінальної справи стосовно Олега Дроздова, головного фінансиста Андрія Садового. Йому, Дроздову, інкримінують частину 3 статті 368 (одержання хабаря в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище; ув'язнення строком від 8 до 12 років) за сущу корупційну дрібничку – за всього лише 1% відкату за дозвіл ремонтувати коротку вулицю Вузьку (бічна Личаківської), довжиною 90 метрів, яка до того ж завершується «глухим» кутом. Щоправда із прийдешніх судових слухань достеменно дізнаємось

Невдалого  5 березня 2019 року незворотній фатум звів у робочий час Олега Дроздова із Тарасом Каричортом у кафе «Цвібак» на площі Катедральній. У кафе Каричорт передав Дроздову 8000 гривень (1%) як дружню подяку за допомогу в оформленні тендерної документації. Ще у Дроздова знайшли понад $1000, які він мав при собі для кишенькових витрат. 

Незважаючи на аудіозапис розмови в кафе між Дроздовим і Каричортом, під час якої вони обговорювали суми відкату та подальшу сумнівну господарську діяльність, у суді не побачили у цьому спілкуванні кримінал і вину Олега Дроздова. 

«Zaxid.net», видання родини Садових, тріумфально повідомило: «Суддя Людмила Фролова визнала Олега Дроздова невинуватим та виправдала його. Додамо, що на час розслідування цієї справи Олега Дроздова на певний час відсторонили від роботи, але зараз він продовжує працювати на посаді головного фінансиста департаменту "Адміністрація міського голови"».

Однак кримінальний бумеранг, запущений прокуратурою, таки повернувся до фінансиста. Наполегливі прокурори подали апеляцію на явно заангажоване судове рішення. Прокуратура терпеливо пройшла апеляційний шлях через львівську апеляційну інстанцію, київську касаційну інституцію, знову львівську апеляційну інстанцію – і недійсний виправдувальний  вирок судді Людмили Фролової-Мироненко знову повернувся у Галицький суд Львова на новий розгляд. Так у Верховному Суді вирішила колегія суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду.

Будемо спостерігати за подальшим розвитком кримінальних драм у найближчому оточенні Андрія Садового, який свого часу в'їдливо глузував собі з прокуратури і Національного агентства запобігання корупції. Одягнувшись у шати давньогрецької Кассандри, міський голова  глибокодумно пророкував: «Думаю, цю справу ще вивчатимуть на юридичних факультетах». 

Така скромність аж ніяк не до лиця Андрієві Садовому. На юридичних факультетах можуть вивчати не лише «Справу 14 протоколів». Ніщо не буде перешкоджати студентам-юристам досліджувати всю багаторічну господарську діяльність міського голови Львова.

Ярослав ЛЕВКІВ, для Leopolis.news, спілчанин Національної спілки журналістів України