logo
15/06
14/06
13/06
2 ...

Україна закликала МАГАТЕ зміцнити стандарти ядерної безпеки

22-05-2024 21:50190

Україна закликала МАГАТЕ зміцнити стандарти ядерної безпеки
Фото: mev.gov.ua

Україна закликала Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) посилити зусилля для зміцнення стандартів ядерної безпеки.

Про це йдеться у заяві України, що була проголошена на «Міжнародній конференції МАГАТЕ: формування майбутнього» очільницею української делегації - заступником Міністра енергетики Світланою Гринчук, інформує Міністерство енергетики України.

«Незважаючи на прогрес, якого ми досягли в ядерній безпеці та фізичному захисті, АЕС можуть стати об’єктами збройної агресії та незаконного захоплення. Це сталося з Україною двічі: у 2014-му, коли було анексовано Крим, де розташований Севастопольський дослідницький реактор, та у 2022 році, коли росія незаконно захопила найбільшу атомну електростанцію Європи – Запорізьку АЕС. Такі дії створили безпрецедентні ризики для ядерної безпеки і продовжують створювати такі ризики щодня», - наголосила Світлана Гринчук. 

Вона зауважила: те, що зараз відбувається в Україні, — це ядерний тероризм з боку рф. росія знищує тепло- та гідроелектростанції, лінії електропередачі, трансформатори та інші елементи енергетичної системи, а атомна енергія залишається основним джерелом енергії для країни.

«Україна бачить своє майбутнє з атомною енергетикою, і ми хочемо бути впевненими, що це майбутнє буде безпечним і надійним. Тому ми закликаємо Агентство активізувати свої зусилля та переглянути стандарти ядерної безпеки в напрямку посилення, щоб забезпечити готовність режимів ядерної безпеки країн протистояти будь-яким можливим обставинам, включаючи збройний конфлікт, та гарантувати, що країни будуть притягнуті до відповідальності за їх порушення», - наголосила вона.

«Настав час для трансформації міжнародної системи ядерної безпеки та міжнародних інструментів, щоб вони відповідали поточним викликам і загрозам і, наскільки це можливо, враховували всі майбутні», - додала Світлана Гринчук.

Представниця України подякувала МАГАТЕ та державам-членам за об’єднання зусиль, допомогу Україні та роботу у межах робочих груп «Ядерна та радіаційна безпека» та «Енергетична безпека» для реалізації положень Формули миру в Україні.

Leopolis.news