Зеленський провів нараду в Харкові: деталі (ФОТО, ВІДЕО)

http://leopolis.news/post/106329/zelenskyy-proviv-naradu-v-harkovi-detali-foto-video

24/05/2024

Як повідомляє Офіс президента, командувач ОТУВ «Харків» Михайло Драпатий доповів про ситуацію в зоні відповідальності цього угруповання військ, зокрема на Вовчанському напрямку. Вона залишається складною.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов поінформував про розроблений разом із Кабінетом Міністрів план щодо децентралізації системи теплопостачання в Харкові й заходів для відновлення пошкодженої інфраструктури.

На підготовку Харкова та області до осінньо-зимового періоду виділять 4 млрд грн. Половина суми – з резервного фонду державного бюджету, решта – з міського бюджету. Ці кошти спрямують на відновлення зруйнованого обладнання та встановлення когенераційних установок.

Зеленський доручив прем’єру Денису Шмигалю разом із Мінфіном та Нацбанком опрацювати можливість для пошкоджених енергогенерувальних підприємств брати кредити на відновлення без застави.

На нараді також обговорили ситуацію із забезпеченням другого рівня захисту на підстанціях «Укренерго».

Окремо приділили увагу наданню житла 20 тисячам внутрішньо переміщених осіб із тих територій Харківщини, що перебувають під постійними обстрілами з боку рф. Зараз цих людей тимчасово розмістили в гуртожитках закладів вищої освіти Харкова. Вони готові відмовитися від свого житла на користь держави, щоб одержати сертифікати через «єВідновлення» на купівлю нового в Харкові чи області.

Зеленський доручив Шмигалю опрацювати реалізацію такої можливості.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news