logo
05/06
04/06
03/06
02/06
2 ...

Комітет Ради не підтримав мораторій на закриття шкіл

05-11-201962

Комітет Ради не підтримав мораторій на закриття шкіл
Фото: progolovne.ck.ua

Комітет з питань освіти, науки та інновацій ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити проект закону про встановлення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів загальної середньої освіти, заснованих на державній та комунальній формах власності.

Відповідне рішення ухвалено під час засідання профільного комітету, що відбулось 30 жовтня, повідомляє osvita.ua.

У законопроекті пропонується встановити тимчасовий (до 1 липня 2030 року) мораторій на ліквідацію та реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності.

«Наш Комітет принципово підтримує ідею збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів, особливо у сільській місцевості, але в той же час притримується позиції щодо використання ефективних механізмів її утримання та подальшого функціонування», - наголошують у Комітеті з питань освіти, науки та інновацій.

Також у профільному парламентському комітеті підкреслюють, що підтримуючи ідею збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів, комітет неодноразово наголошував на тому, що на селі потрібно зберегти в першу чергу початкову школу.

«Разом з тим, необхідно постійно опікуватися проблемами підвищення якості освіти, яке можна забезпечити в навчальному закладі, де є відповідна матеріально-технічна база, педагогічні кадри, тощо», - повідомили у Комітеті з питань освіти, науки та інновацій.

Заслухавши інформацію Голови підкомітету з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на тимчасово окупованих територіях Олени Лис, враховуючи висновки Головного науково-експертного управління Верховної Ради, Міністерства освіти і науки, Міністерства розвитку громад та територій, Національної академії педагогічних наук, Асоціації міст України, Української асоціації районних та обласних рад народні депутати України – члени Комітету з питань освіти, науки та інновацій прийняли одностайно рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити даний проект закону.

Leopolis.news